Czy Polacy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu mają jeszcze szanse na medale?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy Polacy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu mają jeszcze szanse na medale?
Kamil StochFoto: PAP/Grzegorz Momot

Zakończył się kolejny dzień igrzysk, a Polacy wciąż bez medalu. We wtorek do podium nie zbliżyła się Justyna Kowalczyk w sprincie ani panczeniści ze Zbigniewem Bródką na czele.


Czy potrafię efektywnie wypoczywać?
wakacje rodzina 1200.jpg

Wcześniej bez medali zostali skoczkowie, choć mieli być faworytami igrzysk. Na razie zostaje nam rozczarowanie i wspomnień czar z igrzysk sprzed 4 lat. Ale może wszystko przed nami?

– Paru szans już polscy sportowcy nie wykorzystali i nie ma pewności, że wykorzystają te, które pozostały. Jeżeli chodzi o skoczków, duża skocznia i w turniej drużynowy, to konkurencje, w których szanse mamy największe. Są najbardziej udokumentowane, patrząc na wyniki pucharu świata i mistrzostw świata. Jeżeli chodzi o wszystkich sportowców, to bardziej patrzymy na to, co działo się w czasie ostatnich Igrzysk, a nie na rzeczywiste, ostatnie ich wyniki – zaznacza Tomasz Gorazdowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia w Pjongczangu. 

Dr Tomasz Grzyb podkreślił, jak ważne są sukcesy sportowców dla wszystkich kibiców. – To co selekcjonuje kibiców do pewnych grup, to jest porażka zawodników. Kiedy nasi faworyci przegrywają, to zauważmy jak zmienia się język kibiców. Do tej pory było tak, że "nasi" wygrywają i walczą, ale w przypadku porażki to już pojawia się określenie "oni" przegrywają. Zauważyłem, że staliśmy się ekspertami od zimowych dyscyplin – zaznacza psycholog. 

Jak kibice reagują na zwycięstwa naszych reprezentantów? Czy jest szansa na medale w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Tomasz Gorazdowski (specjalny wysłannik w Pjongczangu, Polskie Radio), Janusz Zielonacki (dziennikarz sportowy), Andrzej Person (były rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego), dr Tomasz Grzyb (psycholog, Uniwersytet SWPS), Marcin Blauth (Warszawski Klub Narciarski),  
Data emisji: 15.02.2018
Godzina emisji: 12.07

kw

Polecane