Czy "Cicha noc" zdominuje Orły 2018?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy "Cicha noc" zdominuje Orły 2018?
Kadr z filmu "Cicha noc"Foto: Robert Jaworski/Studio Munka

W ostatnią środę ogłoszono nominacje do Orłów 2018, czyli Polskich Nagród Filmowych. Kto ma największe szanse na zdobycie statuetki?

Posłuchaj

Kto zdobędzie Orły 2018? (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Największym tegorocznym faworytem w wyścigu po Orły jest film "Cicha noc" Piotra Domalewskiego. Obraz zdobył aż 11 nominacji i ma duże szanse zdominować nadchodzącą galę. Może to być jednak trudne – "Powidoki" wywalczyły 8, "Pokot" 6, a "Twój Vincent" 5 nominacji.

Logo tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 Logo tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły 2018

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tegorocznymi nominacjami. Bardzo mnie cieszy, gdy Arek Jakubik jest doceniany (nominacja w kategorii najlepsza rola drugoplanowa). Bardzo kibicuję też Jakubowi Gierszałowi (nominowany w kategorii najlepsza główna rola męska), bo zrobił świetną pracę w "Najlepszym". Wybór nie będzie łatwy, jestem bardzo ciekaw, jak się to rozwinie – mówi Mirosław Haniszewski, członek Polskiej Akademii Filmowej. – Podobnie jest w przypadku ról żeńskich. Są to niesamowicie utalentowane kobiety, w bardzo różnych rolach. Zapowiada się niezwykle ciekawe rozdanie nagród – dodaje aktor.

Plakat filmu "Cicha noc" Plakat filmu "Cicha noc"

– Należy pogratulować Zbigniewowi Zamachowskiemu i jego córce Bronisławie, która została nominowana w dwóch kategoriach: najlepsza drugoplanowa rola kobieca i odkrycie roku. Wydaje mi się, że jest to najmłodsza nominowana i to od razu dwukrotnie – mówi Wioletta Kamińska, wiceprezes Niezależnej Fundacji Filmowej.

Więcej na temat tegorocznych nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 można usłyszeć w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania.

Ponadto w audycji:

  • wywiad z aktorem Marcinem Dorocińskim o "Planie B" Kingi Dębskiej i innych nowych produkcjach;
  • rozmowa z aktorką Małgorzatą Gorol o "Planie B" oraz "Twarzy" Małgorzaty Szumowskiej, zapowiedź udziału w Festiwalu Berlinale;
  • rozmowa z Miss God - artystką tworzącą muzykę do filmów niemych;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Mirosław Haniszewski (aktor), Wioletta Kamińska (wiceprezes Niezależnej Fundacji Filmowej), Marcin Dorociński (aktor), Małgorzata Gorol (aktorka), Miss God (kompozytorka muzyki do filmów niemych)
Data emisji: 11.02.2018
Godzina emisji: 14.08

ml/mk

Polecane