Robot barista – innowacyjny pomysł z Tokio

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robot barista – innowacyjny pomysł z Tokio
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Olena Yakobchuk

Jeden z japońskich operatorów turystycznych zamierza w najbliższym czasie otworzyć w Tokio kawiarnię, w której "małą czarną" serwować będzie… robot. 

Posłuchaj

Czy robot może zostać baristą? (Trójwymiar/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zakupy 1200.jpg
Początek końca tradycyjnych zakupów

Mechaniczny barista to – po robotycznych pracownicach recepcji hotelowej – kolejna technologiczna usługa, jaką wprowadza ta firma.

– Robot parzy kawę korzystając z ekspresu, który jest w stanie przygotować nawet pięć filiżanek za jednym podejściem. Dzięki tym maszynom możemy zwiększać naszą wydajność, a jednocześnie serwować świetną kawę za rozsądne pieniądze – mówi jeden z przedstawicieli firmy. 

Pomysłodawcy całego projektu mają zamiar otworzyć kolejne dwie kawiarnie na terenie Japonii, w których to baristą będzie właśnie robot. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym ponadto:

  • Wiemy, że Wszechświat nieustannie się rozszerza. Wiemy, że dzieje się to bardzo szybko, ale nie znamy przyczyny i powodu, dla którego tak się dzieje. Program Europejskiej Agencji Kosmicznej "Euclid" zakłada budowę sondy, która to zbada. W projekt są też zaangażowani Polacy.
  • Projekt AudioMove to aplikacja na smartfony, która umożliwia odtwarzanie alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub w telewizji, a nawet słuchanie audiodeskrypcji czy wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 31.01.2018
Godzina emisji: 18.38

kw/ml

Polecane