"Ja, Godard". Najnowszy film Michela Hazanaviciusa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ja, Godard". Najnowszy film Michela Hazanaviciusa
Michel Hazanavicius na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CannesFoto: Shutterstock.com/taniavolobueva

Drugiego lutego na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film francuskiego reżysera, opowiadający o życiu Jeana-Luca Godarda. Warto przypomnieć, że w 2012 roku film Hazanaviciusa pt. "Artysta" zdobył pięć Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i reżysera.

Posłuchaj

"Ja, Godard". Najnowszy film Michela Hazanaviciusa (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jean-Luc Godard urodził się w 1930 roku. Jest reżyserem filmowym i scenarzystą. Wielu znawców uważa go za jednego z twórców francuskiej Nowej Fali. Godard wciąż jest aktywny zawodowo i ostatnio zrobiło się o nim bardzo głośno. To wszystko za sprawą biograficznego filmu, który opisuje życie reżysera.


Plakat promujący film "Ja, Godard". Plakat promujący film "Ja, Godard".

– Myślę, że "Ja, Godard" zaskakuje formą, perspektywą i szczególnym podejściem do mistrza francuskiego kina. Film przedstawia go w momencie, kiedy był niesamowicie pretensjonalny, dzięki temu można oglądać ironiczny obraz jego, jak również jego twórczości – mówi Agnieszka Jakimiak, dramatopisarka, znawczyni twórczości Godarda.

– Oczywiście, spotykam się z krytyką ze strony środowisk, dla których Godard jest idolem. W niektórych przypadkach film był odbierany jako atak na reżysera, ale również część jego miłośników wypowiadała się pozytywnie. Pozostałym ludziom film generalnie się podobał – mówi Michel Hazanavicius.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński 
Goście: Michel Hazanavicius (reżyser filmu "Ja, Godard), Agnieszka Jakimiak (dramatopisarka, recenzentka i eseistka, znawczyni twórczości Godarda), Jarosław Pachowski (dystrybutor filmu, Point Group)
Data emisji: 31.01.2018
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Polecane