15.03 - 21.03.2010

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
15.03 - 21.03.2010

przed południem: Iowa Super Soccer - Stories Without Happy Ending po południu: Amy Macdonald - A Curious Thing

przed południem: Iowa Super Soccer - Stories Without Happy Ending

Dwa lata temu Gusstaff Rec. wydał debiutancką płytę prawie nikomu wtedy nieznanego mysłowickiego zespołu o dziwacznej nazwie Iowa Super Soccer.

Płytą byli zachwyceni nie tylko dziennikarze, ale także publiczność. Bez wielkiej akcji promocyjno-marketingowej, bez płatnych reklam w mediach udało się zaistnieć tej grupie na naszym rynku muzycznym. W ciągu tych 2 lat Iowa Super Soccer zyskali sympatię wielu fanów, także dzięki świetnym, pełnym niesamowitej atmosfery koncertom.Zespół ma wciąż świetną passę, wystąpił ostatnio na istotnych polskich festiwalach - Opener, Globaltica, Ars Cameralis i OFF. Iowa Super Soccer zostali też laureatem hiszpańskiego festiwalu Pop Art w kategorii Objawienie Europejskie 2008-2009. Z tej okazji zagrali krótki koncert w Cáceres, mieście ubiegającym się o miano ?Stolicy Kulturalnej Europy 2016 roku". Wszystko to działo się w 2009 roku.

Grupa skończyła też prace nad nowym albumem, który ukazuje się ponownie w Gusstaff Rec. 15 marca 2010 roku. Druga płyta Iowa Super Soccer jest połączeniem wokali rodem z The Walkabouts i Cowboy Junkies, melodyjnych prostych kompozycji przypominających 10 000 Maniacs, Sophie Zelmani, The Sundays, czy zespołów z kultowej wytwórni Sarah Records. Zmiany personalne w zespole odświeżyły brzmienie, sprawiając, że tych 12 piosenek tworzy przyjemną atmosferę, której brakuje w dzisiejszych produkcjach przepełnionych technicznymi nowościami. Utworem singlowym, już granym przez wiele rozgłośni radioWych jest piosenka "My World", do której powstał także teledysk (załączony na płycie CD - do odtwarzania w komputerach).Trzonem zespołu i kompozytorami wszystkich utworów są Michał Skrzydło i Natalia Baranowska.Artur Rojek tak mówił w 2008 roku:

Iowa Super Soccer to najciekawszy polski zespół, jaki ostatnio słyszałem. Są autentyczni, grają piękną muzykę, która mnie bardzo porusza. Kibicuję im od pierwszego usłyszenia. Ich EP była w pewnym okresie najczęściej słuchaną przeze mnie płytą polskiego wykonawcy.Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezależną. Brzmienie śląskiej kapeli można określić jako indie pop. Zespół działa właściwie już od 2004 roku, ale dopiero dwa lata temu nakładem niezależnej wytwórni Gusstaff Records wydał debiutancki album ?Lullabies To Keep Your Eyes Closed". Płytę wypełnia jedenaście pięknych, łagodnych, momentami akustycznych utworów. To był z pewnością jeden z najlepszych polskich debiutów fonograficznych 2008 roku!To jednak nie pierwsze nagrania młodego zespołu. Wcześniej Iowa Super Soccer wydali własnym sumptem dwie EP. Utwór "Wild World", zamieszczony na pierwszej z nich, był w sierpniu 2006 roku najczęściej pobieraną piosenką w internetowym brytyjskim zinie The Mag. Natomiast piosenka ?10000 Miles" trafiła na prestiżową składankę ?Alternative Trippin vol. 1" obok utworów takich grup jak Kent, Rubik czy Boom Pam. Ich muzyka gościła też na składankach ?Program Alternatywny Agnieszki Szydłowskiej" i ?OFFsesje vol.1" wydanych przez Polskie Radio oraz hiszpańskiej kompilacji ?Pop Nation".Iowa Super Soccer dzielili scenę z takimi zespołami jak Myslovitz, Rykarda Parasol, Immanu El, Lonely Drifter Karen, Dakota Suite, Troy von Balthazar, My Name Is Nobody czy solistami: Barbarą Morgenstern, Mattem Elliottem czy legendarnym Markiem Kozelkiem z Red House Painters.

(Gusstaff Records)

Lista utworów:
1. Someone Like You
2. Wake Up
3. When You Return
4. My World
5. Sunday Comes
6. Little Joe
7. Scary Book
8. Oh, My Heart
9. Suzanne
10. Mr. Lonely
11. The Story Of Our Picture
12. Rolling Around
13. Videoclip ?my World

po południu: Amy Macdonald - A Curious Thing

''

Drugi album Amy Macdonald, promowany rewelacyjnym singlem "Don't Tell Me That It's Over".
Poprzedni album Amy "This Is The Life" był ogromnym sukcesem - zyskał status platyny w 12 krajach (w tym w Polsce) rozchodząc się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy. Nowy materiał powstał w studio Paulla Wellera w Ripley, hrabstwo Surrey, a on sam pojawił się gościnnie na albumie.

Posłuchaj utworów:

1. Don't Tell Me That It's Over
2. Spark
3. I Got No Roots
4. Love Love
5. An Ordinary Life
6. Give It All Up
7. My Only One
8. This Pretty Face
9. Troubled Soul
10. Next Big Thing
11. Your Time Will Come
12. What Happiness Means To Me (Contains Hidden Track Dancing In The Dark)Polecane