Czy nad polityczną agresją można zapanować?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy nad polityczną agresją można zapanować?
Sejmowa sala plenarnaFoto: Wikimedia Commons/Katarzyna Czerwińska

O atakach na biura poselskie słyszymy coraz częściej. Ofiarą jednego z nich padła posłanka .Nowoczesnej Kornelia Wróblewska. Niedawno jeden z marszów w Warszawie zakończył się atakiem na siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj

Czy nad polityczną agresją można zapanować? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

O tym, co dzieje się w internecie wśród komentujących wydarzenia polityczne, obserwatorzy mówią krótko: "To bagno!". Co musi się stać byśmy, prowadząc spór polityczny, oprzytomnieli?

– Przed wejściem do studia zazwyczaj jesteśmy dla siebie bardzo mili. Kultura osobista jednak obowiązuje. Natomiast po włączeniu kamery to często wygląda zupełnie inaczej. Agresja pomiędzy politykami jest w tym momencie normą – mówi o spotkaniach z politykami podczas telewizyjnych nagrań Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz'15. Takie zachowania mogą wzbudzać agresję wśród społeczeństwa. Najczęściej widać ją wśród komentarzy w Internecie. – Ludzie zaczynają przekraczać granice słowne, a później są przekraczane w realnym życiu – dodaje posłanka.

– Proszę zobaczyć w jakich emocjach odbywają się kłótnie rodzinne, czy między kolegami z pracy, kiedy trafia jakiś sporny temat na dyskusję. To jest bardzo widoczny problem – mówi Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej. Poseł został również zapytany o ataki na biura poselskie, jak również o zniszczenie grobu rodzinnego posłanki Krystyny Pawłowicz. – To jest absolutnie karygodne – podkreślił Arkadiusz Myrcha. 

Czy istnieje szansa na złagodzenie takich sytuacji? Czy agresja polityczna ciągle rośnie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Elżbieta Zielińska (posłanka Kukiz'15), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Paweł Grzelak (politolog, 4P research mix), Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska), Anna Materska-Sosnowska (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 22.01.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/ml


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane