Rex Tillerson w Polsce. "Ta wizyta wpisuje się w szerszą całość"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rex Tillerson w Polsce. "Ta wizyta wpisuje się w szerszą całość"
Sekretarz stanu USA Rex Tillerson Foto: a katz/Shutterstock

- Poza Warszawą Rex Tillerson odwiedzi Londyn, Paryż i Davos. Jeżeli brać to pod uwagę, to również pokazuje znaczenie Polski w polityce zagranicznej USA - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z "Do Rzeczy".

Posłuchaj

Publicyści Andrzej Jonas i Marcin Makowski o wizycie sekretarza stanu USA w Polsce i roli naszego kraju w RB ONZ (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

26 stycznia wizytę w Polsce złoży sekretarz stanu Rex Tillerson. - W oficjalnej notce Departamentu Stanu bardzo lakonicznie wymienione jest tylko, że rozmowy będą dotyczyły relacji dwustronnych, bezpieczeństwa regionalnego i współpracy gospodarczej - zauważył Marcin Makowski.

Mówiąc o swoich oczekiwaniach co do wizyty amerykańskiego sekretarza stanu, Andrzej Jonas - redactor naczelny "The Warsaw Voice" - stwierdził, że chciałby dostać sygnał, że USA będą wspierały polską demokrację. - Jak dotąd jednak otrzymujemy takie sygnały, które zwiększają polskie poczucie bezpieczeństwa. No i tu otwiera się wielkie pole dla najrozmaitszych spekulacji związanych przede wszystkim z wewnętrzną sytuacją polityczną w Polsce, która jest nie do końca jasna. Ja osobiście byłbym ogromnie zainteresowany tym, żebyśmy się dowiedzieli, w jaki sposób departament obrony USA reaguje na ostatnie zmiany na stanowisku szefa polskiego MON - tłumaczył publicysta.

W dalszej części audycji mowa była m.in. o roli Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski  
Goście: Andrzej Jonas (redactor naczelny "The Warsaw Voice"), Marcin Makowski ("Do Rzeczy")
Data emisji: 19.01.2018
Godzina emisji: 17.45

pg

Polecane