Bezwartościowe starocie czy skarby warte majątek?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bezwartościowe starocie czy skarby warte majątek?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: OVKNHR/shutterstock.com

Stare puszki po kawie, radia, bibeloty mogą po latach stać się rzeczami niezwykle wartościowymi. Na aukcjach i w sklepach z antykami często osiągają zawrotne ceny. Wszystko zależy od tego, jak rzadkie są to przedmioty. Warto zatem rozejrzeć się po strychach i piwnicach.

Posłuchaj

Bezwartościowe starocie czy skarby warte majątek? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak podkreślił historyk techniki Piotr Zarzycki, to, co nam dziś wydaje się bezwartościowe albo o bardzo małej wartości – na przykład znalezione w piwnicy stare żelazko czy pralka – za lat 20, 30, 40 będzie unikatem.

– Stare zabawki mogą być bardzo cenne – zauważył Jarosław Sadowski z firmy Expander i przypomniał w radiowej Trójce, za ile "poszedł" egzemplarz gry "Monopoly". Z kolei Łukasz Jachowicz, ekspert ds. nowoczesnych technologii, opowiedział o aukcjach, na których sprzedawane są stare komputery.

- Teraz, na fali nostalgii, sięgamy do tego, co kojarzy nam się z młodością. To widać w muzyce, to widać w informatyce. Ludzie kupują sobie samochody z lat 70., 80. Kiedyś to było ich marzenie, dzisiaj mogą je zrealizować – wskazał Łukasz Jachowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania audycji, w której słuchacze opowiedzieli, jakie skarby znaleźli u siebie w domach.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji: 18.01.2018
Godzina emisji: 7.46

kk/mk

Polecane