Nowe Brzmienie Republiki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowe Brzmienie Republiki

Wybuchowa mieszanka brzmienia zespołów Raz Dwa Trzy, Agressiva 69 oraz Gaba Kulki i Maleńczuka stworzy najbardziej niesamowity koncert tej wiosny - Nowe Brzmienie Republiki. 23 kwietnia 2010 we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych muzycy przedstawią własne adaptacje największych przebojów Republiki.

Na gigantyczną produkcję składa się przede wszystkim sześć mini koncertów, każdego z wykonawców, którzy zdecydowali się na udział w projekcie. Reżyserem koncertu Nowe Brzmienie Republiki jest Jerzy Tolak, niegdyś menadżer Republiki. O pomyśle zorganizowania takiego przedsięwzięcia mówi krótko: - To jest odważna decyzja. Zauważa, że muzycznej obróbce poddane zostaną piosenki, które w tradycyjnym wykonaniu wryły się w umysły odbiorców.

Gaba Kulka już zapowiada, że ze swoim perkusistą wyciągnie z oryginałów coś całkiem innego. W Wytwórni Filmów Fabularnych wykona na przykład Białą flagę i Śmierć w bikini. Raz Dwa Trzy intensywnie pracuje nad własnymi adaptacjami Nie pytaj o Polskę, Tu jestem jak w niebie. - Nie ścigamy się jednak z zespołem Republika - zaznacza lider grupy Adam Nowak. Wrocławska grupa All Sounds Allowed specjalizuje się w niecodziennych instrumentach. Na koncert konstruują maszynę grającą z rur PCV. A przebój Republiki Telefony wykonają na... telefonach. - Boje się, że podczas koncertu przepiłują scenę - mówi Jerzy Tolak.

Do udziału w Nowym Brzmieniu Republiki zaproszeni zostali: Raz Dwa Trzy, Gaba Kulka, Maleńczuk & Psychodancing, Agressiva 69, Los Pier.., Chonabibe! Sound System, All Sounds Allowed oraz Rayne. Koncert jest trzecim z cyklu organizowanych przez Radio Wrocław. Przed rokiem stacja zaprezentowała Nowe Brzmienie Lecha Janerki.

Koncert
Nowe Brzmienie Republiki
23 kwietnia 2010 (piątek)
Wrocław, Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1

Polecane