Czym się kierować, podejmując decyzje?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czym się kierować, podejmując decyzje?
zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images/East News

– Czujemy się coraz bardziej zagrożeni. Zmiany na świecie są tak szybkie i nieprzewidywalne, że nie wiemy, jak odbiją się na naszym życiu – mówi o rosnącym postępie technologicznym dr Anna Syrek–Kosowska.

Posłuchaj

Czym się kierować, podejmując decyzje? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

VUCA to anagram (lepiej brzmi po angielsku): Volatility (zmienność) – Uncertainty (niepewność) – Complexity (złożoność) – Ambiguity (wieloznaczność). Te słowa charakteryzują nasz dzisiejszy świat. Pływają po nim czarne łabędzie (Nassim Nicholas Taleb nazwał tak swoją teorię). "Czarny łabędź" to nieoczekiwane zdarzenie o poważnych konsekwencjach.

– My, jako ludzie, różnimy się percepcją złożoności świata. Ta różnica w dużym stopniu determinuje to, jak widzimy pewne tematy, w jakim kontekście rozważamy zmiany, z którymi się stykamy – zaznacza psycholog Anna Syrek–Kosowska. 

Zmiany w naszym życiu mogą odbijać się na naszej psychice na wiele różnych sposobów. Jak sobie radzić z problemami i czy każdy człowiek potrafi w ten sam sposób podejść do danego problemu? Czym się kierować, podejmując decyzje? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Anna Syrek–Kosowska (psycholog biznesu)
Data emisji: 16.01.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Polecane