Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych?
Zdjęcie ilustracyjne/Foto: welcomia/Shutterstock

Rząd stawia na elektromobilność. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda atrakcyjnie. Więcej samochodów elektrycznych ma być kupowanych ze względu na atrakcyjne warunki podatkowe.

Posłuchaj

Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dodatkowo, jak wynika z ustawy o elektromobilności i paliwach, pojazdy elektryczne będą mogły korzystać z darmowego parkowania i poruszać się po buspasach. Tyle że nie mamy na razie sieci stacji ładowania, a ceny aut elektrycznych odstraszają. W niektórych przypadkach średniej klasy pojazd elektryczny, może być kilkadziesiąt tysięcy złotych droższy niż ten z silnikiem diesla.

– Jestem zwolennikiem ustawy o elektromobliności. Warto jednak brać pod uwagę, że na tę chwilę samochody elektryczne są pojazdami bardzo drogimi. Trzeba więc wprowadzić takie mechanizmy, które będą umożliwiały zakup takich aut – twierdzi senator Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej.

– Przed nami rewolucja. Nie ma co się doszukiwać jakiś przeszkód i opóźniać cały proces, ponieważ to szansa dla Polski. Spodziewam się, że w Polsce będą produkowane elektryczne samochody – mówi z kolei Wojciech Sierpowski, wydawca magazynu "AutoRok" i członek jury w plebiscycie Car of the Year.

Czy warto wejść w posiadanie auta elektrycznego? Jakie dodatkowe przywileje będą mieli użytkownicy takich pojazdów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której – tradycyjnie już – wypowiedzieli się również słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Kazimierz Kleina (Platforma Obywatelska), Ryszard Stefański (Uczelnia Łazarskiego), Wojciech Sierpowski (magazyn "AutoRok"), Zbigniew Kotlarek (Polski Kongres Drogowy), Piotr Tryjanowski (Instytut Sobieskiego)
Data emisji: 17.01.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane