Rekonstrukcja rządu. Co dalej z Antonim Macierewiczem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rekonstrukcja rządu. Co dalej z Antonim Macierewiczem?
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w centrum wystawienniczym Targi Kielce, gdzie otworzył dziś Międzynarodowy Salon Przemysłu ObronnegoFoto: ppor. Robert Suchy/CO MON

– Antoni Macierewicz był symbolem dobrej zmiany – stwierdził na antenie Trójki Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" dodał, że głównym powodem jego odejścia była decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Posłuchaj

Adrian Stankowski i Paweł Wroński o dymisji Antoniego Macierewicza (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów. Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na stanowisko ministra obrony narodowej. Zastąpił tym samym Antoniego Macierewicza.

– Antoni Macierewicz był dla najbardziej wiernej części elektoratu PiS gwarantem i symbolem dobrego kierunku zmian, nie tylko w armii, ale ogólnie zmian, jakie przeprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości. To nie był zwyczajny minister. To człowiek zasłużony dla Polski, dlatego ta zmiana wywołała dezorientacje twardego elektoratu, który decyduje o wyborach. Nie ulega wątpliwości, że sprawcą tej zmiany jest Andrzej Duda. To jest sytuacja niebezpieczna dla kraju. Mam nadzieje, że minister Mariusz Błaszczak będzie intensywnie wprowadzał zmiany – powiedział Adrian Stankowski.

Paweł Wroński stwierdził z kolei, że Polska powinna się cieszyć z tej decyzji. – Rozumiem pewien ból wśród zwolenników PiS, którzy bardzo mocno utożsamiali się z Antonim Macierewiczem. To był symbol postrzegania dobrej zmiany. Wszyscy mówią, że ta decyzja to skutek konfliktu z Andrzejem Dudą. Moim zdaniem musiał się na to przede wszystkim zgodzić Jarosław Kaczyński. To on jest sprawcą tego zamieszania. Teraz przed Mariuszem Błaszczakiem bardzo dużo wyzwań – dodał publicysta.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie"), Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 10.01.2018
Godzina emisji: 17.44

koz-mk

Polecane