Czy przez pryzmat poszczególnych polityków oceniamy całą partię?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy przez pryzmat poszczególnych polityków oceniamy całą partię?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Panthermedia

Gigantyczne łapówki i powoływanie się na wpływy. Prokuratura chce postawić zarzuty senatorowi Stanisławowi Kogutowi z PiS. Czy te zarzuty odbijają się na wizerunku partii? 

Posłuchaj

Czy przez pryzmat poszczególnych polityków oceniam całą partię? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

CBA zarzuca sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu przyjęcie co najmniej 200 tysięcy łapówki. Śledztwo toczy się od 2013 roku. Ligia Krajewska, była posłanka PO, jest podejrzana o przywłaszczenie 320 tysięcy z kasy Fundacji Szkoły Społecznej. Sądy rozstrzygną, czy zarzuty mają podstawy.

– Najczęściej bardzo trudno przebijają się informacje dotyczące tego, że nie potwierdziły się zarzuty, niż o tym, że wobec kogoś istnieją jakieś podejrzenia. To jest problem nie tylko medialny, ale i opinii publicznej. Społeczeństwo nie jest dość dojrzałe, żeby zwracać uwagę na kwestię zanegowania zarzutów wobec konkretnego polityka – twierdzi dr Renata Mieńkowska-Norkiene z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

– Polacy są przyzwyczajeni do założenia, że polityk ma jakieś ciemne interesy. Nie jest to dobra sytuacja – zaznacza Wojciech Przybylski, prezes fundacji Res Publica Nowa. 

Co jeszcze wpływa na ocenę wizerunku danej partii? Czy Polakom jest łatwo zapomnieć o konkretnych błędach polityków? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której oprócz zaproszonych gości, swoje zdanie wyrazili słuchacze. 

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Renata Mieńkowska-Norkiene (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. Public Relations), Wojciech Przybylski (prezes fundacji Res Publica Nowa), Wiesław Gałązka (Dolnośląska Szkoła Wyższa), Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski) 
Data emisji: 9.01.2018
Godzina emisji: 12.07

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane