Czy przez pryzmat poszczególnych polityków oceniamy całą partię?
2018-01-08, 15:01 | aktualizacja 2018-01-10, 15:01
Gigantyczne łapówki i powoływanie się na wpływy. Prokuratura chce postawić zarzuty senatorowi Stanisławowi Kogutowi z PiS. Czy te zarzuty odbijają się na wizerunku partii?
Posłuchaj
CBA zarzuca sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu przyjęcie co najmniej 200 tysięcy łapówki. Śledztwo toczy się od 2013 roku. Ligia Krajewska, była posłanka PO, jest podejrzana o przywłaszczenie 320 tysięcy z kasy Fundacji Szkoły Społecznej. Sądy rozstrzygną, czy zarzuty mają podstawy.
– Najczęściej bardzo trudno przebijają się informacje dotyczące tego, że nie potwierdziły się zarzuty, niż o tym, że wobec kogoś istnieją jakieś podejrzenia. To jest problem nie tylko medialny, ale i opinii publicznej. Społeczeństwo nie jest dość dojrzałe, żeby zwracać uwagę na kwestię zanegowania zarzutów wobec konkretnego polityka – twierdzi dr Renata Mieńkowska-Norkiene z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
– Polacy są przyzwyczajeni do założenia, że polityk ma jakieś ciemne interesy. Nie jest to dobra sytuacja – zaznacza Wojciech Przybylski, prezes fundacji Res Publica Nowa.
Co jeszcze wpływa na ocenę wizerunku danej partii? Czy Polakom jest łatwo zapomnieć o konkretnych błędach polityków? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której oprócz zaproszonych gości, swoje zdanie wyrazili słuchacze.
Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Renata Mieńkowska-Norkiene (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski), prof. Adam Grzegorczyk (Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. Public Relations), Wojciech Przybylski (prezes fundacji Res Publica Nowa), Wiesław Gałązka (Dolnośląska Szkoła Wyższa), Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 9.01.2018
Godzina emisji: 12.07
kw
Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: