Ewa Langer, czyli Kulturystka Roku 2017!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ewa Langer, czyli Kulturystka Roku 2017!
Ewa LangerFoto: Katarzyna Gromada

Basistka, aktywistka, prezeska stowarzyszenia Kobieca Transsmisja była jedną z trojga nominowanych do wyróżnienia przyznawanego przez instruktorów "Radiowego domu kultury".  

Ewa Langer nominowana została za pracę u podstaw, działania, które otwierają ciała i umysły, za obozy rockowe dla nastolatek, dziewczyn i kobiet. Za otwartość, walkę ze stereotypami i efekty działań, których można posłuchać na koncertach i płytach.

W gronie nominowanych znaleźli się również:

Łukasz Pałczyński

Świeżo upieczony absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, działa na styku rzemiosła, sztuki, architektury i projektowania. Twórca grupy Terytoria Kultury. Nominowany za działania artystyczno-społeczne w bieszczadzkiej, zabytkowej cerkwi w Baligrodzie, wrażliwość na krajobraz architektoniczny i próbę połączenia współczesności z tradycją.

Łukasz Pałczyński, fot. archiwum prywatne Łukasz Pałczyński, fot. archiwum prywatne


Matki Polki Na Wyrębie

Nieformalny ruch obywatelski działający na rzecz ochrony polskiej przyrody. Nominowany za troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne kolejnych pokoleń, myślenie w perspektywie czasowej i działania na styku sztuki, ekologii i happeningu pomyślane tak, by łączyć, a nie dzielić.

Matki Polki Na Wyrębie, fot.  Tomasz Wiecha Matki Polki Na Wyrębie, fot. Tomasz Wiecha

***

Potrzeba stworzenia takiego wyróżnienia, jakim jest Kulturysta Roku, pojawiła się podczas prac nad przygotowywanym przez nas co roku Plebiscytem (poznaj wyniki za 2017 rok>>>). Zauważyliśmy, jak wiele wspaniałych, unikatowych działań jest możliwych wyłącznie dzięki oddanej pracy "siłaczy". To ludzie, którzy poza głównym nurtem dotacji czy instytucji zarażają swoją pasją innych. Do tej pory tytuł Kulturysty Roku przyznaliśmy Cecylii Malik, Honzie Zamojskiemu, Danielowi Rycharskiemu, Monice Wolańskiej, Michałowi Szladze, Iwonie Furmańczyk i Agnieszce Pajączkowskiej.

Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska


Polecane