Jak wyglądają muzea dla dzieci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak wyglądają muzea dla dzieci?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Chubykin Arkady/Shutterstock.com

Chociaż muzeów w Polsce jest mnóstwo, to jednak nie wszystkie potrafią zainteresować najmłodszych zwiedzających. Czym charakteryzują się te tworzone specjalnie dla dzieci? 

Posłuchaj

Jak wyglądają muzea dla dzieci? (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdecydowanie najchętniej odwiedzane przez dzieci jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdego dnia setki osób poznaje świat dzięki znakomitym eksponatom. Dobra zabawa połączona z nauką to zdecydowanie najlepsza forma zwiedzania dla najmłodszych. – Muzea w Polsce mają działy edukacji na bardzo wysokim poziomie i ciekawą ofertę, ale wydaje mi się, że tego jest ciągle za mało – ocenia Marta Wójcicka ze Stowarzyszenia ArtAnimacje.

Doskonałym przykładem muzeum dla dzieci jest to największe, znajdujące się w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Indianapolis. – Są tam przestrzenie podzielone tematycznie, które wprowadzają dziecko w codzienność. Wizyta w sklepie, na poczcie, jazda autobusem, wszystko to, co związane jest z naszym życiem – dodaje gość Trójki. 

Dlaczego Warszawa nie ma jeszcze muzeum dla dzieci? Jakie są szanse na jego powstanie w najbliższym czasie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Marta Wójcicka (Stowarzyszenie ArtAnimacje)
Data emisji: 4.01.2018
Godzina emisji: 10.22

kw/mk

Polecane