Artykuł 7. Polityczny atak na Polskę czy klęska rządu PiS?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Artykuł 7. Polityczny atak na Polskę czy klęska rządu PiS?
- W dialogu między Warszawą a KE potrzebujemy otwartości i uczciwości - tak premier Mateusz Morawiecki ocenił decyzję KE o uruchomieniu art. 7Foto: PAP/Marcin Obara

KE zdecydowała w środę o uruchomieniu art. 7 traktatu UE wobec Polski. – To jest tylko i wyłącznie gra polityczna – komentował Jacek Żalek z PiS. – Dzisiaj Polska klęczy przed Viktorem Orbanem – ocenił Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.

Posłuchaj

Artykuł 7. - polityczny atak na Polskę, czy klęska rządu? Dyskutują Witold Zembaczyński i Jacek Żalek (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak mówił w Trójce Jacek Żalek, decyzja podjęta przez Komisję Europejską ma polityczny wymiar. – Jest to gra wymierzona w Polskę nie dlatego, że w KE ktokolwiek interesuje się rozstrzygnięciami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości. Rozumiem, że ci, którzy podjęli taką decyzję, walczą o to, jaka wizja Unii Europejskiej i jej rozwoju ma przesądzić o dalszym losie politycznego bytowania Wspólnoty – mówił wiceprzewodniczący klubu PiS. – Chodzi o to, by zdyskredytować Polskę na wszelki wypadek, próbując ustawić tak polityków europejskich, by uznali, że Polska jest niewiarygodnym partnerem  dodał.

– To jest podwójnie smutny dzień w historii Polski. Zastosowanie artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej przeciwko PiS przez Komisję Europejską to triumf wszystkich zwolenników tak zwanego PolExitu, który jeszcze formalnie nie następuje, ale mentalnie PiS już Polaków z Unii Europejskiej wyprowadza – powiedział Witold Zembaczyński. Jak mówił poseł Nowoczesnej, ukaranie rządu za antyobywatelskie i upolityczniające sądy ustawy to klęska Prawa i Sprawiedliwości. – Dzisiaj klęczymy jako Polska przed Orbanem, który jako przywódca państwa wielokrotnie mniejszego ludnościowo i o mniejszym potencjale unijnym, ma Polskę w garści –powiedział polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Witold Zembaczyński (Nowoczesna), Jacek Żalek (Zjednoczona Prawica)
Data emisji: 20.12.2017
Godzina emisji: 17.45

dad/gs

Polecane