Jak usprawnić prowadzenie działalności gospodarczej?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak usprawnić prowadzenie działalności gospodarczej?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Po exposé premiera Mateusza Morawieckiego wiemy, jakie są jego plany. Ale nie wiemy co zostanie zrealizowane skutecznie i kiedy.

Posłuchaj

Jak usprawnić prowadzenie działalności gospodarczej? (Za a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zgodnie z deklaracjami na oczekiwane zmiany mogą liczyć mali i średni przedsiębiorcy. To ma być ich czas. Stwórzmy zatem listę życzeń do rządu. Może nie okażą się pobożne...

– Mam wrażenie, że zapominamy o tym, że 14 lutego Rada Ministrów przyjęła dokument nazywający się "Strategia odpowiedzialnego rozwoju", który był przygotowany przez obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. W związku z tym, te rzeczy, których szczegółowo należałoby szukać w tym exposé, znajdziemy właśnie tam – komentuje prof. Konrad Raczkowski z Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk.


wykres wzrost 1200.jpg
Czy wyniki naszej gospodarki mogą napawać optymizmem?

– Exposé to nie jest program gospodarczy, to pewien sposób wyznaczenia idei, ram pracy i w tym zakresie spełniło ono swoją rolę. Nie rozumiem więc, skąd brały się zarzuty o brak zawartych w nim konkretów. Niebywale ważne jest jednak to: co do małych i średnich przedsiębiorstw, bez nich każda gospodarka jest kulawa, lub przynajmniej niewystarczająco sprawna. W tym przemówieniu było dużo o tym, że państwo będzie te firmy wspierało i to jest kierunek bardzo dobry. Teraz trzeba to przełożyć na język rzeczywistości gospodarczej – zauważa ekonomista Andrzej Polaczkiewicz.

Na antenie wypowiadali się także inni eksperci oraz nasi słuchacze. Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Konrad Raczkowski (dyrektor Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk Narodowa Rada Rozwoju), Jeremi Mordasewicz (członek Konfederacji Lewiatan), dr Janusz Grobicki (pracownik Centrum im. Adama Smitha), Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Kolegium Ekonomiczno-Społeczne Politechnika Warszawska), Roman Przasnyski (analityk Gerda Broker)
Data emisji: 13.12.2017 
Godzina emisji:
 12.08

ml/gs


Polecane