Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem
Leszek Możdżer Foto: EEF/mat. promocyjne

Światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych artystów jazzowych w Polsce, eksperymentator i odważny muzyk, a przede wszystkim skromny człowiek. Gościem Katarzyny Stoparczyk był Leszek Możdżer.

Posłuchaj

Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Wierzę w aniołki, krasnoludki, gnomy, duchy lasu. Nie widzę ich, ale w nie wierzę – powiedział na początek pianista. Leszek Możdżer to człowiek obdarzony niesamowitą wyobraźnią, która, w połączeniu z niemal nadludzkimi umiejętnościami gry na fortepianie, pozwala mu na tworzenie jedynej w swoim rodzaju muzyki.


stoparczyk maksymiuk 1200.JPG
Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym

Muzyka, wiadomo to nie od dziś, jest znakomitą formą ekspresji. Pozwala ona radzić sobie z emocjami, leczyć te złe, jak i dzielić się z innymi tymi dobrymi. - Gdy gram skupiam się na oddechu, na obserwowaniu wibracji, które razem z uczuciami rozprowadzają się po moim ciele. Trzeba tak robić, trzeba poruszać te odczucia, bo inaczej gromadzą się one w mięśniach i tworzą pancerz oddzielający nas od innych - opowiada muzyk.

Jak swoją sztukę opisuje Leszek Możdżer? Co wpłynęło na niego, jako artystę? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Leszek Możdżer (pianista, jazzman)
Data emisji: 9.12.2017
Godzina emisji: 6.06

ml/kk

Polecane