Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana?
Desygnacja premiera Mateusza MorawieckiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

Dlaczego w obozie rządzącym zdecydowano się na zmianę szefa rządu? Czy Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem niż Beata Szydło? Pytał o to Kuba Strzyczkowski w audycji "Za, a nawet przeciw".

Posłuchaj

Czy zmiana na stanowisku premiera to dobra zmiana? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pytanie o potrzebę zmiany zadaliśmy w Trójce medioznawom, obserwatorom życia politycznego, przedstawicielom instytucji publicznych, wykładowcom i posłom.

– Drużyna wychodzi na drugą połowę meczu. W piłce bywa tak, że pomocnika wysuwa się czasem na pozycję napastnika, a dotychczasowy napastnik zostaje cofnięty i staję się ofensywnym pomocnikiem. Zdarza się, że na boisko wchodzą rezerwowi. U nas nikt nie schodzi z boiska – mówił podczas audycji poseł partii rządzącej Marcin Horała.

Przedstawiciel największej partii opozycyjnej Grzegorz Furgo zaznaczył, że zmiana na stanowisku premiera "była spodziewana i czytelna". – Wchodzimy w kalendarz wyborczy (…) i Jarosław Kaczyński potrzebuje nowego człowieka. Teraz przede wszystkim będziemy obserwować coś, co już kiedyś widzieliśmy: Jarosław Kaczyński okaże się dobry i jowialny. Bardzo się wyciszy, a nawet schowa. Wszystko przez to, że zbliżają się wybory. To taktyka stosowana już wcześniej – podkreślił poseł PO.

Czego prezes PiS oczekuje od nowego szefa rządu? Dlaczego Jarosław Kaczyński nie objął funkcji premiera? Jaką "karkołomną misję" ma do wykonania Mateusz Morawiecki? Na te pytania odpowiadali przedstawiciele dwóch największych polskich formacji politycznych.

Na antenie wypowiadali się także nasi słuchacze, którzy po raz pierwszy od dawna, okazali się wyjątkowo podzieleni, na co wskazują też wyniki przeprowadzonej w trakcie audycji sondy.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marcin Horała (poseł PiS), Grzegorz Furgo (poseł PO), Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (zastępca dyrektora Ośrodka Analiz Politologicznych UW) Dominik Owczarek (p.o. kierownika Programu "Społeczeństwo i Demokracja" w Instytucie Spraw Publicznych), dr hab. Maciej Mrozowski (medioznawca, wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS) 
Data emisji: 11.12.2017 
Godzina emisji:
 12.09

iwo/mk

 

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane