Idą Święta - ponad 667 tysięcy złotych dla rodzinnych domów dziecka od słuchaczy Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Idą Święta - ponad 667 tysięcy złotych dla rodzinnych domów dziecka od słuchaczy Trójki

29 stycznia podczas audycji podsumowującej akcje Idą Święta Kuba Strzyczkowski przeprowadzi specjalną licytację złotej płyty Gaby Kulki, z której fundusze również zostaną przekazane na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Akcja charytatywna Idą Święta jak co roku dostarczyła wielu emocji i wzruszeń, a co najważniejsze znacząco zasiliła fundusz edukacyjny rodzinnych domów dziecka kwotą 667 704 złotych. W tym roku dzięki magicznym licytacjom Kuby Strzyczkowskiego i hojności słuchaczy udało się zebrać 317 799 złotych. Najwyżej zlicytowanym przedmiotem był rękopis Wisławy Szymborskiej, który trafił w ręce słuchaczki Trójki za 40 000 złotych!

W trakcie licytacji słuchacze wysłali też SMSy za łączną kwotę 349 905 złotych, która również przyczyni się do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Dodatkowo Fundacja Świętego Mikołaja zebrała dzięki SMSom i prywatnym darczyńcom 324 887 złotych co łącznie daje prawie 1 milion złotych na rzecz rodzinnych domów dziecka.Środki te wzrosną po uwzględnieniu danych dotyczących sprzedaży płyty „Idą Święta”, które zostaną opublikowane na początku marca.

Specjalne podsumowanie akcji i licytacja płyty odbędą się 29 stycznia w audycji  Kuby Strzyczkowskiego „Zapraszamy do Trójki” (16:00-19:00).

Gaba Kulka to bodaj najbardziej utalentowana polska wokalistka, jaka pojawiła się w XXI wieku. Córka wybitnego polskiego skrzypka odziedziczyła po ojcu niezwykłą muzyczną wrażliwość. Akompaniuje sobie na fortepianie. Jest autorką słów i muzyki do wykonywanych przez siebie piosenek. W swej twórczości w fantastyczny sposób łączy ze sobą elementy wodewilu, poezji śpiewanej, jazzu i rocka.Premiera płyty „Hat, Rabbit” miała miejsce w maju 2009, a pokryła się złotem w październiku. Obecnie sprzedaż przekroczyła już 26 tysięcy egzemplarzy. Od momentu premiery Gaba zagrała kilkadziesiąt koncertów w tym na największych krajowych festiwalach (Open’er, Off Festiwal, Sopot) oraz została uhonorowana  Mateuszem Trójki, a także Nagrodą VI edycji Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej TransVOCALE.

Polecane