Pjongczang 2018. Czy sport bez dopingu jest możliwy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pjongczang 2018. Czy sport bez dopingu jest możliwy?
zdjęcie ilustracyjneFoto: kovop58/Shutterstoc

– Jest bardzo bardzo dużo zawodników, którzy potajemnie albo przy pomocy lekarza, trenera korzystają z dopingu. Wydawało się, że taki "system państwowy" skończył się wraz z obaleniem muru berlińskiego, tymczasem widzimy gołym okiem, że w Rosji trwa - ocenia Andrzej Person, dziennikarz i działacz sportowy.

Posłuchaj

PjongCzang 2018. Czy sport bez dopingu jest możliwy? (3 strony świata/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
"

Andrzej Person Sport bez fair play traci sens

Zdaniem rozmówcy Ernesta Zozunia, decyzja MKOl o zawieszeniu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w uczestnictwie w Igrzyskach Olimpijskich ze skutkiem natychmiastowym jest właściwa. – Moim zdaniem ta decyzja ma ogromny wpływ na czystość sportu – ocenia Andrzej Person, dziennikarz i działacz sportowy. Jak dodaje, ważne jest, że rosyjscy sportowcy – wolni od dopingu – mogą wziąć udział w zawodach w Pjongczangu jedynie pod olimpijską flagą.


rosja doping 1200.jpg
Pjongczang 2018: igrzyska bez Rosji. "Opcja atomowa" była jedyną słuszną?

"Nasi sportowcy są jednymi z lepszych, boją się nas, dlatego chcą nas wyrzucić z rozgrywek" – tak Rosjanie tłumaczą sobie decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Dlaczego do dyskwalifikacji za doping dochodzi lata po konkretnych zawodach sportowych? Jak prowadzone są badania dopingowe poza imprezami sportowymi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość
: Andrzej Person (dziennikarzem i działaczem sportowym)
Data emisji: 6.12.2017
Godzina emisji: 16.48

gs/ag

Polecane