Gdzie najlepiej tańczyć kujawiaka? Oczywiście we Włocławku!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gdzie najlepiej tańczyć kujawiaka? Oczywiście we Włocławku!
Objęty zakresem programu szlak dolnej Wisły na odcinku od Włocławka do Gdańska stanowi polski fragment międzynarodowej drogi wodnej E40.Foto: fotorince/Shutterstock

Piękno fajansu i ludowego tańca, przemysłowe i sakralne oblicza architektury, ciekawostki dla aktustyków i elektryków – to wszystko możemy znaleźć we Włocławku.

Posłuchaj

Co można zobaczyć we Włocławku? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Włocławek kojarzy się ludziom z przemysłem, ale turyści zaczynają odkrywać to miasto. Jest tu co podziwiać. Są tu zabytki architektury sakralnej, kamienice i budowle fabryczne bogatych mieszczan. Włocławek to miasto pełne legend i opowiadań o dawnych czasach – mówiła Anna Rokicińska, która w czwartek 3 sierpnia zabrała słuchaczy Trójki na długi spacer po mieście. A to wszystko w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Energa logo.jpg

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili kilkanaście miast i miasteczek, m.in. Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Na początku sierpnia reporterka Trójki Anna Rokicińska zabrała słuchaczy Trójki na spacer po włocławskich ulicach, podczas którego poznawaliśmy bogatą historię miasta. Pojawili się w niej Krzyżacy, Tadeusz Kościuszko, Mikołaj Kopernik i włocławski noblista. Dziennikarka zabrała nas także do katedry, na lekcję tańca ludowego i do największej w Polsce elektrowni przepływowej.

Relacje te wyemitowaliśmy w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" o godz. 6.35, 7.21, 7.43, 16.22, 17.13, 18.40.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


 

Polecane