Czy wyniki naszej gospodarki mogą napawać optymizmem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy wyniki naszej gospodarki mogą napawać optymizmem?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Najszybszy wzrost gospodarczy od pięciu lat, pierwsza nadwyżka w budżecie od dekady, najniższe bezrobocie od 20 lat i płace, które rosną. To tylko niektóre z sukcesów, które może przypisać sobie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Czy to jednak w pełni zasługa gabinetu Beaty Szydło?

Posłuchaj

Czy wyniki naszej gospodarki mogą napawać optymizmem? (Za a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak stwierdził poseł PiS Janusz Szewczak, nie spełniły się czarne wizje osób, które twierdziły, że programy rządu, np. "Rodzina 500+", doprowadzą do tego, że Polska stanie się drugą Grecją. – Mamy lepszych fachowców do spraw gospodarki i realnie stąpamy po ziemi, jeśli chodzi o kwestie budżetowe – powiedział.

Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha wskazał, że przed "spekulacyjnym krachem" z 2007 roku polska gospodarka rozwijała się na poziomie powyżej 6 proc., a zatem "w ciągu dekady nie udało nam się tego odrobić". – To nie jest tylko sprawa obecnego rządu – podkreślił.

Jak nie zmarnować "dobrych czasów"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której wypowiadali się eksperci i słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Janusz Szewczak (poseł PiS, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych), Andrzej Sadowski (prezydent Centrum im. Adama Smitha), Paweł Majtkowski (ekonomista), Roman Przasnyski (główny analityk Gerda Broker), dr Andrzej Fesnak (doradca finansowy, European Financial Consultant)
Data emisji: 4.12.2017 
Godzina emisji:
 12.07

kk/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane