Muzycy Organka o wyjątkowości Orkiestry Męskiego Grania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzycy Organka o wyjątkowości Orkiestry Męskiego Grania
Organek w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: W. Kusiński/PR

– To drużyna, kolekcja odrębnych artystów, którzy doskonale dają sobie radę niezależnie od siebie, mają swoje kariery, doskonale wiedzą, co robią, a orkiestra jest przyczynkiem, żeby się spotkać – podkreślają goście Piotra Stelmacha.

Posłuchaj

Muzycy Ørganka o wyjątkowości Orkiestry Męskiego Grania (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

ORGANEK_1200.JPG
Organek podsumowuje Męskie Granie 2017

– To jest dobry trop, żeby kolejne edycje Orkiestry Męskiego Grania były tworzone w oparciu o składy zespołów czy ich części, które są ze sobą zaprzyjaźnione, znają się ze sceny i poza nią. Wtedy praca będzie skuteczniejsza, szybsza. Wszystko tworzy się w fermencie, jest też presja czasu, nie da się tego wyeliminować – podkreśla Adam Staszewski, klawiszowiec grupy Organek.

Jak przyznają goście Piotra Stelmacha, każda z dotychczasowych orkiestr Męskiego Grania różniła się od siebie. – Porównując nawet orkiestry z poprzedniego i tego roku, w skład których wchodziło 11-13 osób, trzeba przyznać, że były inne, bo każdy z muzyków to osobowość. Z rożnych względów mogło się pracować raz lepiej, raz troszeczkę ciężej. Dobrze się stało, że wśród kilkunastu osób my byliśmy takim 4-osobowym trzonem, który trochę zmniejszał ryzyko kręcenia się w kółko – ocenia Robert Markiewicz, perkusista zespołu Organek.


MG Brodka Roguc 1200.jpg
Męskie Granie 2017 - twórczy ferment i stylistyczny miks

Dwupłytowy album poświęcony tegorocznej trasie koncertowej Męskiego Grania miał swoją premierę 10 listopada. Wydawnictwo ukazało się pod patronatem Trójki.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
Goście:
 Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz, Tomasz Lewandowski (zespół Organek)
Data emisji: 25.11.2017
Godzina emisji: 18.24

gs/mk


Polecane