Początek końca tradycyjnych zakupów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Początek końca tradycyjnych zakupów
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/alphaspirit

Firma Amazon uruchomiła w tym tygodniu swój pierwszy sklep spożywczy bez obsługi. Sklep Amazon Go działa dzięki kamerom i czujnikom, które śledzą co klienci biorą z półek i zdalnie, za pomocą aplikacji naliczają należność. 

Posłuchaj

Początek końca tradycyjnych zakupów (Trójwymiar/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

komputer lekarz 1200.jpg
Innowacja w walce z osteoporozą dla każdego

– Wyszedłem ze sklepu i aplikacja naliczyła mi rachunek za to, co zabrałem z półek – mówi jeden z klientów. 

Sklep wygląda całkiem normalnie. W rzędach ustawione są półki z produktami, które wkładamy do swojego koszyka. Jeżeli zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, specjalne czujniki doliczą jego cenę do wirtualnego rachunku. W przypadku odłożenia artykułu na miejsce, pieniądze wrócą na nasze konto. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Komisja Europejska wspólnie z państwami członkowskimi planuje przeznaczyć miliard euro na stworzenie infrastruktury superkomputerów. Maszyny posłużą naukowcom i przedsiębiorcom między innymi w walce ze zmianami klimatu, w badaniu kosmosu, w dziedzinie bezpieczeństwa czy w badaniach nad migracją. Wśród nich ma znaleźć się pierwszy superkomputer na świecie o mocy 1 Exaflopsa.
  • WiFi to jedno z popularniejszych rozwiązań, umożliwiających bezprzewodowe podłączenie do sieci. Wykorzystuje w tym celu fale radiowe. Ale istnieje też technologia Li-Fi, przesyłająca dane za pomocą światła, na przykład żarówki LED. Jest dużo szybsza niż WiFi i bardziej odporna na ataki hakerskie.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 24.01.2018
Godzina emisji: 18.38

kw/gs

Polecane