Dyskusja wokół filmu "Cicha noc" w "Klubie Trójki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dyskusja wokół filmu "Cicha noc" w "Klubie Trójki"
Kadr z filmu "Cicha noc"Foto: Robert Jaworski/Studio Munka-SFP

Za kamerą Piotr Domalewski, a w obsadzie m.in. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska i Tomasz Schuchardt. Jeśli dodamy do tego zdjęcia Piotra Sobocińskiego juniora i muzykę Wacława Zimpla oraz interesującą historię, to mamy film na miarę Złotych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Posłuchaj

Dyskusja wokół filmu "Cicha noc" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

A także indywidualne wyróżnienie dla Dawida Ogrodnika – najlepszego aktora roku. Czy te nagrody jury przyznało zasłużenie? Będzie się można o tym przekonać już we wtorek 21 listopada podczas specjalnego pokazu "Cichej nocy" w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, po którym Program 3 zaprasza na specjalne wydanie "Klubu Trójki" z udziałem twórców.

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy…

Plakat filmu "Cicha noc" Plakat filmu "Cicha noc"

Tak zaczyna się film Piotra Domalewskiego – pełnometrażowy debiut kinowy 34-letniego dziś reżysera, aktora i wokalisty. Jego obraz, który wchodzi do kin 24 listopada, można było obejrzeć na przedpremierowym pokazie filmowym we wtorek 21 listopada w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (godz. 19.00). Tuż po pokazie Ryszard Jaźwiński zaprosił na specjalne wydanie "Klubu Trójki" (godz. 21.05) z udziałem twórców "Cichej nocy". Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Agnieszka Suchora (aktorka), Tomasz Ziętek (aktor), Piotr Sobociński (autor zdjęć), Piotr Domalewski (autor scenariusza i reżyser)
Data emisji: 21.11.2017
Godzina emisji: 21.08

Polecane