Miejska Powieść Odcinkowa w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miejska Powieść Odcinkowa w Trójce

MPO - 12 odcinków – 12 autorów – od 12 stycznia – w Warszawie, Krakowie i …w Programie III! ...rzecz zaczyna się na Dworcu Centralnym. Tomasz wysiada z „bezdymnego” IC , zapala pospiesznie papierosa i …nagle spostrzega, że MIASTO…

WSPÓLNE PRZEDSIĘWZIĘCIE NOWEGO TEATRU KRZYSZTOFA WARLIKOWSKIEGO, KORPORACJI HA!ART i TRÓJKI!

Dodajmy jeszcze – 12 wspólnych poniedziałków: w poniedziałki będą się ukazywały bowiem kolejne odcinki: w 2 miastach rozdawane ( w postaci bibuły z komiksem ) oraz – u nas – o 11.50. – w interpretacji MAGDY CIELECKIEJ, JACKA PONIEDZIAŁKA (!) i pana ZYGMUNTA MALANOWICZA.

– Magda i Jacek wystąpią w roli narratorów. Pan Zygmunt  został przez nas poproszony o zagranie pewnych ról. W roli głównej muzycznej – również muzyka z Nowego Teatru – udostępniona nam przez PAWŁA MYKIETYNA.

- Szczególny był sposób pisania powieści, której pełny tytuł brzmi: MIEJSKA POWIEŚĆ ODCINKOWA. Kolejni autorzy dopisywali swoje odcinki do poprzedniego.

- A rzecz zaczyna się na … Dworcu Centralnym . Tomasz wysiada z „bezdymnego” IC , zapala pospiesznie papierosa i … nagle spostrzega, że MIASTO… Możemy tylko uprzedzić, że jest to opowieść tylko dla odpornych psychicznie, bo jest to horror miejski, a więc – także – zalecany jest dystans, bo jest to zarazem żart literacki choć o metafizycznej „głębi” – Wizja „miasta podziemnego” jest jak najbardziej poważna.


– Dokąd ona jednak poprowadziła wyobraźnię autorów: ŁUKASZA ORBITOWSKIEGO, SYLWIĘ CHUTNIK, JACKA DEHNELA, SŁAWOMIRA SHUTEGO, PIOTRA CZERSKIEGO, MACIEJA MILLERA, BARTKA ŻURAWIECKIEGO, ADAMA WIEDEMANA, NATASZĘ GOERKĘ, JERZEGO FRANCZAKA, WOJCIECHA KUCZOKA i IGNACEGO KARPOWICZA?

O MPO więcej w dziale Powieści w Trójce  oraz na stronie http://www.nowyteatr.org

Zapraszamy
  od poniedziałku 12 stycznia o 11.50

Polecane