Wieńczysław Gliński: legenda radia i ekranu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wieńczysław Gliński: legenda radia i ekranu
Wieńczysław GlińskiFoto: mat. promocyjne

Wieńczysław Gliński był jednym z najpopularniejszych powojennych aktorów w Polsce. Jego działalność artystyczna związana była z teatrem, kinem, kabaretem, ale także z radiem.

Posłuchaj

Wieńczysław Gliński: legenda radia i ekranu (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Wieńczysław Gliński. Aktor. Amant. Tata." Katarzyny Wasilewskiej Okładka książki "Wieńczysław Gliński. Aktor. Amant. Tata." Katarzyny Wasilewskiej

Wieńczysław Gliński zasłynął takimi rolami jak porucznik "Zadra" w "Kanale" Andrzeja Wajdy, Jerzy w "Kapeluszu pana Anatola" i jako członek Kabaretu Dudek. W ostatnich latach swojego życia kompletował materiały do swojej autobiografii. Prace nad książką przerwała śmierć autora w 2008 roku. Bazując na sporządzonych przez niego notatkach, Katarzyna Wasilewska, córka artysty, wznowiła prace nad publikacją. Książka, która ukazała się we wrześniu, nosi tytuł "Wieńczysław Gliński. Aktor. Amant. Tata". Swoimi wspomnieniami o ojcu podzieliła się ze słuchaczami Trójki. – On swoim głosem potrafił odmalować cały świat. Przed mikrofonem Polskiego Radia zadebiutował mając ledwie 12 lat. Po tym był regularnie zapraszany na nagrania, właściwie z radiem nie rozstawał się nigdy na dłużej – opowiada Katarzyna Wasilewska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Katarzyna Wasilewska (córka Wieńczysława Glińskiego, autorka książki "Wieńczysław Gliński. Aktor. Amant. Tata.")
Data emisji: 17.10.2017 
Godzina emisji: 10.25

ml/ab

Polecane