40-lecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
40-lecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz
Koncert Martyny Jakubowicz, 21.10.2017Foto: Łukasz Kowalski/PR

W ramach specjalnych koncertów towarzyszących gali Mateuszów Trójki zaprosiliśmy na występ Martyny Jakubowicz, ubiegłorocznej laureatki w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Wydarzenie. 

Posłuchaj

40-lecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz (Lista osobista/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Artystka wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej w sobotę (21 października). Transmitowaliśmy to wydarzenie na antenie Trójki od godz. 19.05 do 20.00 w audycji "Lista osobista".

Martyna Jakubowicz to jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju.

Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności, ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w "Rolling Stone" i "Guitar Player") i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody "Fryderyk" w 1995 i 2011 r.). W marcu 2016 roku do sklepów trafił najnowszy album artystki – "Prosta piosenka". Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem m.in. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego. Single z tej płyty "Mój czas ucieka" i "Wielka słabość" osiągnęły wysokie notowania na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Mateusze statuetki 1200 fot. PR-W.A. Jurzyk.jpg
Mateusze Trójki 2017. Kogo nagrodzi Akademia Muzyczna?

W październiku 2016 r. artystka otrzymała prestiżową nagrodę – Mateusza Trójki w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Wydarzenie.

Koncert odbył się dzięki współpracy z FINA – Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

(mat. prasowe/ab)

Polecane