Gdzie warto mieszkać? W mieście muzyki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gdzie warto mieszkać? W mieście muzyki!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Andriy Solovyov

– Dobra muzyka tworzy w mieście przestrzeń publiczną – mówi w Trójce Martyna Obarska, wicenaczelna "Magazynu Miasta".

Posłuchaj

Gdzie warto mieszkać? W mieście muzyki! (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Prowadzący audycję "Klub Trójki" Dariusz Bugalski pyta na antenie o obecność muzyki w miastach i jej wpływie na nasze życie. – Od kilku lat promowane jest nowe spojrzenie na miasta muzyczne. Pokazuje się, w jaki sposób mieszkańcy zyskują na wielosektorowym wsparciu rynku muzycznego – zaznacza Jędrzej Burszta, redaktor "Magazynu Miasta", którego najnowszy numer jest poświęcony muzyce.

Goście audycji opowiadają, jakie funkcje społeczne spełnia muzyka i w jaki sposób wpływa ona na zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Mówią, jak muzyka buduje życie mieszkańców Lizbony, Wiednia, Amsterdamu, Berlina, Tallinna, Nashville, a także miast Wenezueli i Bałkanów.

Gdzie muzyka jest elementem walki politycznej, a gdzie stanowi wspólny język zwaśnionych stron? Czym jest sieć miast kreatywnych i jak budowana jest muzyczna marka Katowic? Kto to jest burmistrz nocny i w jakim mieście istnieje taka funkcja? Na te i inne pytania opowiadamy w audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Autorka materiału reporterskiego: Agnieszka Stępień
Goście: Martyna Obarska (wicenaczelna "Magazynu Miasta"), Jędrzej Burszta (redaktor "Magazynu Miasta"), prof. Anna Preis (Zakład Akustyki Środowiska UAM w Poznaniu)
Data emisji: 17.10.2017
Godzina emisji: 21.09

iwo/ab

Polecane