Co z dostępem do broni?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co z dostępem do broni?
Zdj. ilustracyjneFoto: B Brown/Shutterstock.com

Po masakrze w Las Vegas wraca pytanie o prawo do posiadania broni. W USA w dającej się przewidzieć przyszłości kształt tego prawa nie zmieni się.

Posłuchaj

Co z dostępem do broni? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W Polsce zarówno PiS, jak i Kukiz'15, chcą poszerzenia dostępu Polaków do broni. Czy wraz z liberalizacją przepisów zwiększy się zagrożenie przemocą? Czy broń jest produktem takim samym jak inne, do którego dostępu państwo nie powinno utrudniać? Dlaczego Polacy chcą mieć więcej broni na osobisty użytek?

– Cieszę się, że ten projekt znalazł się w komisji sejmowej. Politycy PiS zdali sobie sprawę jak zły i nieszczelny jest obecny system. – mówi Łukasz Warzecha.

Trzeba jednak zauważyć, że problem z przepisami może wynikać też z podejścia samych użytkowników broni. – Niestety, nasz system jest tak skonstruowany, że większość ludzi, którzy mają pozwolenia na broń do celów sportowych, nie korzysta z niej w ten sposób. Ci ludzie w sporej części mają broń do obrony własnej, nie do celów sportowych – ripostuje Piotr Jasiczak.

Czy Polacy są gotowi na ułatwienie im dostępu do broni palnej? Co ewentualna zmiana w przepisach zmieni w sytuacji osób, które pozwolenia już posiadają? Tego można się dowiedzieć z dołączonego nagrania. Zapraszamy do słuchania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Łukasz Warzecha (Do Rzeczy), Bartosz Saramak (doktorant z Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, instruktor strzelectwa), Piotr Jasiczak (instruktor strzelectwa, właściciel filmy ochroniarskiej i agencji detektywistycznej)
Data emisji:
5.10.2017
Godzina emisji: 21.09

ml/ab

Polecane