Niższa składka za monitoring w samochodach?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niższa składka za monitoring w samochodach?
zdjęcie ilustracyjneFoto: BLUR LIFE 1975/Shutterstock

W Polsce działają ubezpieczyciele, którzy wysokość składki OC uzależniają od stylu jazdy i zachowania kierowcy.     

Posłuchaj

Niższa składka za monitoring w samochodach? (Za, a nawet przeciw)
+
Dodaj do playlisty
+

Również PZU rozważa wprowadzenie dobrowolnego monitoringu w zamian za niższe obciążenie. W wielu państwach Europy taki system funkcjonuje.


samochód kierowca prędkość FREE 1200_660.jpg
Potrzeba surowszych kar dla kierowców?

– Klienci mogą zainstalować na swoim telefonie aplikację, która będzie sprawdzała, w jaki sposób jeżdżą, oceniała ich styl jazdy. Wgląd w zebrane dane można mieć przez telefon lub specjalny portal, gdzie można zobaczyć więcej szczegółów  wyjaśnia Cezary Świerszcz z firmy Bacca, która opracowała rozwiązanie telematyczne dla ubezpieczycieli. 

Czy system ten można "oszukać", jadąc np. w daleką trasę bez włączonej aplikacji monitorującej jazdę? – Można, ale operator będzie mógł sprawdzić, że pojawiliśmy się samochodem nagle w innym miejscu  zwraca uwagę Łukasz Zboralski. Zdaniem eksperta systemy montowane w samochodach na stałe, tzw. czarne skrzynki, sprawdziły się na Zachodzie. – To działa, ale musi być dopasowane do konkretnej grupy odbiorców – podkreśla. 


stłuczka wypadek 1200.jpg
Czy jesteśmy beznadziejnymi kierowcami?

Co, poza prędkością, z jaką jeździ kierowca, może być kontrolowane w monitorowanych przez ubezpieczycieli samochodach? Ile dzięki telematyce mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu bezpiecznie jeżdżący kierowcy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Piotr Bielak (Akademia Bezpiecznej Jazdy), Marcin Broda ("Dziennik Ubezpieczeniowy"), Cezary Świerszcz (firma Bacca), Łukasz Zboralski (portal brd24.pl), Andrzej Markowski (psycholog ruchu drogowego), Krzysztof Kosiński (Link4)
Data emisji: 4.10.2017 
Godzina emisji: 12.06

gs/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane