Mateusz Pospieszalski Quintet na Trójkowej scenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mateusz Pospieszalski Quintet na Trójkowej scenie
Mateusz Pospieszalski w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

W studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się koncert formacji Mateusz Pospieszalski Quintet. Muzycy promowali najnowszą płytę "Tralala", która ukazała się pod patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia. 

Posłuchaj

Mateusz Pospieszalski Quintet na Trójkowej scenie (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncert zespołu Mateusz Pospieszalski Quintet w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę 1 października o godz. 19.05. 

"Tralala", najnowsza autorska płyta Mateusza Pospieszalskiego, ukazała się w kwietniu tego roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jak twierdzi artysta, materiał z tego albumu nigdy jeszcze nie został zagrany – na żywo – w całości. Tak się stało w niedzielę 1 października w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

– Wystąpimy w nieco zmienionym składzie w porównaniu z sesją nagraniową – mówił Mateusz Pospieszalski przed koncertem. – Na pianinie zagra Kuba Płużek, na kontrabasie Alan Wykpisz, za bębnami usiądzie Dawid Fortuna, saksofony to Marek i Mateusz Pospieszalscy, a wokal – Barbara Pospieszalska. Czyli sekstet – wyjaśniał.

W programie wieczoru nie zabrakło oczywiście materiału z albumu "Tralala", na którym znalazła się mieszanka jazzu, popu, rocka i folku. – Próbowałem połączyć na niej ogień i wodę, ponieważ swój ukochany, frywolny jazz włożyłem w bardziej spokojne ramy popowej piosenki. Mam nadzieję, że się udało – mówił muzyk grup Voo Voo i Tie Break. Warto dodać, że znakomite teksty do piosenek na płytę "Tralala" napisali: Wojciech Waglewski, Bartłomiej Kudasik (Zakopower), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Jacek Jerzy Bieleński i oczywiście sam Mateusz Pospieszalski.

Album "Tralala" jest do kupienia w sklepie internetowym Polskiego Radia.

mat.promocyjne/gs/kul


Polecane