Codzienność ze stwardnieniem rozsianym. Jak pomóc chorym?

– Przez ostatnie lata narosło wiele mitów na temat stwardnienia rozsianego. Musieliśmy dawać sobie radę z obalaniem mitów. Często chorych na SM postrzegano np. jako osoby nadużywające alkoholu – mówi Tomasz Połeć, przewodniczący Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. 

Codzienność ze stwardnieniem rozsianym. Jak pomóc chorym?

Zajęcia dla chorych na stwardnienie rozsiane

Foto: xian-photos/Shutterstock.com

Codzienność ze stwardnieniem rozsianym. Jak pomóc chorym? (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Osoby postronne bały się zarażenia lub łączyły chorobę z obciążeniem genetycznym. – Badania na razie nie wskazują, by którakolwiek z tych opcji była prawdą  przyznaje gość "Czasu niezwykłego". Informowanie o chorobie jest jednym z celów organizowanej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego kampanii społecznej "SyMfonia serc". Tegorocznym hasłem 10. edycji wydarzenia jest "Życie z SM". – Dzięki tak szerokiemu ujęciu każdy chory ma szansę się w nim odnaleźć  ocenia Scholastyka Śniegowska. 


P8075591 1200.jpg
Pełnia życia po amputacji. "Podróżnik na jednej nodze" o swojej pasji

Goście Elżbiety Korczyńskiej opowiadali także o przebiegu akcji i leczeniu SM; usłyszeliśmy także tych, którzy zmagają się z tym schorzeniem. 

W cyklu "Na wyciągniecie ręki" mówiliśmy o Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie "Pomoc Maltańska" i jej projektach dot. aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych w całej Polsce. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Scholastka Śniegowska (dyrektor ds. merytorycznych Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego) i Tomasz Połeć, przewodniczący Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego) 
Data emisji: 19.09.2017
Godzina emisji: 23.08

gs/mk

Odtwarzacz jest gotowy. Kliknij aby odtwarzać.