Złote Lwy dla reżyserskiego debiutu Piotra Domalewskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Złote Lwy dla reżyserskiego debiutu Piotra Domalewskiego
Reżyser filmu "Cicha noc" Piotr Domalewski z nagrodą Złote Lwy za najlepszy film 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

W audycji "Trójkowo, filmowo" o filmie "Cicha noc", który zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, opowiada twórca obrazu Piotr Domalewski. – Chciałem pokazać wiarygodny portret społeczności – mówi nagrodzony reżyser.

Posłuchaj

Piotr Domalewski opowiada o nagrodzonym w Gdyni filmie "Cicha noc" (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Akcja "Cichej nocy" rozgrywa się w czasie wigilijnego spotkania rodzinnego, na którym nagle pojawia się pracujący za granicą Adam. Jego niezapowiedziany przyjazd staje się początkiem wydarzeń, których nikt się nie spodziewał…  

– To bardzo ciekawa alternatywa dla ludzi znudzonych filmami, w których oglądamy wyidealizowany, ukradziony z amerykańskiej pocztówki obraz świąt – mówi o "Cichej nocy" Piotr Domalewski.

Laureat najważniejszej festiwalowej nagrody zapytany o to, co sprawia mu największą radość, odpowiada: – Najbardziej ujmuje mnie to, że ludzie wzruszyli się na tym filmie. Cieszę się też z tego, że bardzo dużo się śmiali. Mam bowiem wrażenie, że aby zapracować na wzruszenie, najpierw trzeba się trochę pośmiać. Ten film wywołuje te dwie emocje. Jestem z tego niezwykle dumny i zadowolony.

Rozmówca Ryszarda Jaźwińskiego zdradza słuchaczom szczegóły pracy nad nagrodzonym obrazem, mówi, kiedy polska publiczność będzie mogła zobaczyć produkcję na ekranach kin, i odpowiada na pytanie o reżyserskie plany na przyszłość.

W tym wydaniu "Trójkowo, filmowo" gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego są także:

  • Joanna Kos-Krauze, współautorka filmu "Ptaki śpiewają w Kigali",
  • Jagoda Szelc, aktorka okrzyknięta największym odkryciem gdyńskiego festiwalu.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Piotr Domalewski (aktor, reżyser), Joanna Kos-Krauze (reżyserka), Jagoda Szelc (aktorka)
Data emisji: 24.09.2017
Godzina emisji: 14.08

iwo/kh

 

Polecane