Marek Jurek: polski rząd może liczyć na Viktora Orbana

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Jurek: polski rząd może liczyć na Viktora Orbana
Marek Jurek - poseł do Parlamentu Europejskiego, lider Prawicy RzeczypospolitejFoto: Trójka PR

– Polski i węgierski rząd powinny rozmawiać o wzmocnieniu współpracy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Posłuchaj

Marek Jurek o współpracy Polski i Węgier (Salon polityczny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marek Jurek mówił na antenie radiowej Trójki, że w Unii Europejskiej wyodrębniła się – jak to nazwał – "mała unia", do której przypisać można kraje Europy Zachodniej, wyznające podobne wartości, np. Niemcy i Francja.

W reakcji na to, zdaniem Marka Jurka, państwa Europy Środkowo-Wschodniej powinny budować swoją koalicję niezależną od współpracy "małej unii". – Polski rząd nie powinien się bać, tylko reagować. Na tych dwóch filarach – koalicji państw Europy Zachodniej oraz współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej zbudujemy solidarną Europę. Musimy pokazać Europie, czego chce Polska, pokazać alternatywę moralną dla Europy i szukać do tego partnerów  przyznał.

Gość Beaty Michniewicz zapewnił, że polski rząd może w tej kwestii liczyć na poparcie premiera Węgier. Przypomniał sytuację, gdy w momencie pierwszych ataków na Polskę Viktor Orban sprzeciwił się uruchomieniu artykułu 7.

Marek Jurek odniósł się także do niedzielnych wyborów w Niemczech. Jego zdaniem po tych wyborach w polityce niemieckiej zmieni się niewiele. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) 
Data emisji: 22.09.2017
Godzina emisji: 8.13

abi/mk

Polecane