Anioły w Demokratycznej Republice Konga

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anioły w Demokratycznej Republice Konga
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Anca Dumitrache/shutterstock.com

Agnieszka Gugała ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów od 13 lat posługuje na misji w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga. Z czym mierzy się każdego dnia?

Posłuchaj

Anioły w Demokratycznej Republice Konga (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– W Afryce mamy takie placówki, których przed nami nie chciało wziąć żadne zgromadzenie – mówiła w Trójce siostra Agnieszka. To miejsca mało bezpieczne, z trudnym dostępem, bez prądu. Woda jest tam skarbem, o który naprawdę trzeba dbać.

Pomimo nieustannego ryzyka i niedogodności, których doświadcza, wspólnie z siostrami prowadzi szpital i szkołę. To nie wszystko! Organizują nawet rozgrywki sportowe między plemionami.  Patrząc na młodych ludzi, którzy niestety po każdej wojnie są coraz bardziej zdemoralizowani, uznałam, że przez sport można ich ściągnąć bliżej boiska i robić z nimi coś konstruktywnego. To daje nadzieję, bo przez młodzież można zmienić ten kraj  opowiadała o swojej misji.

Siostra Agnieszka opowiadała m.in. o życiu mieszkańców i niskim poziomie edukacji, ale też wielkim poświęceniu lekarzy. W jaki sposób można wspomóc siostry? Skąd tyle radości w opowieściach gościa Michała Olszańskiego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Agnieszka Gugała (siostra od Aniołów)
Data emisji: 22.09.2017
Godzina emisji: 12.08

czaj/iwo

 

Polecane