Paranoja i chaos reklam skończą się na dobre?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paranoja i chaos reklam skończą się na dobre?
Centrum WarszawyFoto: katatonia82/ Shutterstock

– Mam wrażenie, że przeciętnemu Polakowi nie przeszkadza nadmiar billboardów, jesteśmy już do nich przyzwyczajeni i zupełnie uodpornieni na brzydotę wokół nas – mówi Tomasz Drozdowicz, twórca filmu "Krajobraz mojego miasta".

Posłuchaj

Jak dbać o wspólną przestrzeń? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zanim nasze miasta i wspólne przestrzenie staną się wolnymi od nadmiaru reklam, musi upłynąć wiele lat. Stosowną ustawę w tym zakresie, czyli tzw. ustawę krajobrazową, wprowadzono w życie dwa lata temu, a polegała ona na ograniczeniu liczby billboardów.

– To niezbyt długi czas, by w pełni ocenić skutki danego prawa. Mam wrażenie, że dopiero teraz widzimy efekty działania ustawy o ochronie zabytków, która wprowadziła parki kulturowe w 2003 roku i są zmiany na Starym Mieście we Wrocławiu, Krakowie czy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi – opowiada prof. Małgorzata Rozbicka.

O tym, jak ograniczać reklamowy chaos, jak dbać o miejską zieleń i jak chronić dziedzictwo oraz miejsca pamięci, mówimy więcej w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: prof. Małgorzata Rozbicka (dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa), Tomasz Drozdowicz (twórca filmu "Krajobraz mojego miasta")
Data emisji:
12.09.2017
Godzina emisji: 21.09

sm/mk

Polecane