Góry, narty, ryby i oscypki, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Białce Tatrzańskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Góry, narty, ryby i oscypki, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Białce Tatrzańskiej
Izabela Woźniak w Białce Tatrzańskiej Foto: Izabela Woźniak

Tym razem w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni" byliśmy w Białce Tatrzańskiej. Relacji Izabeli Woźniak słuchaliśmy przez cały czwartek 7 września.

Posłuchaj

Jak odróżnić owcę "długszą" od "okaistej"? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Trójka kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek i Starogard Gdański. A w każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 7 września w Białce Tatrzańskiej. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców wsi położonej u podnóża Tatr.

Ponadto, usłyszeliśmy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3, Izabela Woźniak, zaprosiła do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy wioski, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem: ciekawych ludzi, mieszkańców Białki Tatrzańskiej i okolic.

To miejsce wymarzone dla narciarzy, bo działa tu aż kilkanaście wyciągów. Czekając jednak na sezon zimowy, można tu skorzystać z innych atrakcji, bo Białka Tatrzańska jest idealną bazą wypadową w góry. Trasy są przystępne, a ze szklaków rozpościerają się wspaniale widoki na ośnieżone już Tatry. Można też łowić ryby w rzece Białce albo udać się na spacer do jednej z jaskiń, w której archeolodzy odkopali najstarszy bumerang na świecie - sprzed 30 tysięcy lat! – Koniecznie też warto przyjrzeć się pracy baców i juhasów, wyrabiających lokalny przysmak, czyli oscypki – mówiła Izabela Woźniak.

Relacje z Białki Tatrzańskiej zostały wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" 7 września 2017 r. o godz. 6.40, 7.40, 16.20, 17.10 i 18.35.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane