Jak w prosty sposób można uratować komuś życie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak w prosty sposób można uratować komuś życie?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

– Szpik, komórki macierzyste dają leżącemu w szpitalu pacjentowi możliwość nowego życia, które nie będzie uzależnione od kroplówek i tabletek – mówi Wojciech Niewinowski, pozyskujący i rejestrujący potencjalnych dawców z Fundacji DKMS.

Posłuchaj

Dlaczego warto zostać dawcą szpiku? (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Apel kampanii "Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!" skierowany jest do wszystkich Polaków, którzy chcieliby pomóc chorym na nowotwory krwi. W największym Ośrodku Dawców Szpiku w Polsce, jakim jest działająca od 2008 roku Fundacja DKMS, zarejestrowanych jest ponad milion (stan na lipiec 2017) potencjalnych dawców szpiku. Spośród nich 4 300 osób (lipiec 2017) oddało swoje komórki macierzyste lub szpik pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. To wielka szansa na drugie życie.

– Jako Fundacja DKMS mamy misję i zależy nam na tym, by znaleźć dawcę dla każdego pacjenta, który potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych niezależnie od tego, w którym krańcu świata on się znajduje. Staramy się to robić przez różnego rodzaju działania informacyjne i edukacyjne, mające na celu zachęcenie jak największej rzeszy ludzi do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku – mówi Joanna Zduńczyk.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" rozmawiamy z Changemakers, czyli Anną Książek i Andrea Puccim. Jak zmieniać świat, czyniąc jednocześnie dobro? O tym mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Joanna Zduńczyk (Fundacja DKMS), Joanna Surdyk (Fundacja DKMS), Piotr Kruszyński (dawca i bohater kampanii "Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!"), Anna Książek i Andrea Pucci (Changemakers)
Data emisji: 31.08.2017
Godzina emisji: 15.10

sm/ab

Polecane