"Śmierć burmistrza" w Teatrzyku Zielone Oko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Śmierć burmistrza" w Teatrzyku Zielone Oko
Andrzej Mastalerz i Leon CharewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

W Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej zagrane zostało "na żywo" i z udziałem publiczności sensacyjne słuchowisko "Śmierć burmistrza" Wojciecha Fułka.

Posłuchaj

"Śmierć burmistrza" w Teatrzyku Zielone Oko (Scena teatralna Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wojciech Fułek to scenarzysta filmów dokumentalnych, piosenek, sztuk teatralnych, słuchowisk, samorządowiec, do 2010 roku wiceprezydent Sopotu, z którym związany jest od zawsze. Tym razem dla radiowego Teatrzyku Zielone Oko stworzył współczesną historię kryminalną osadzoną w małym prowincjonalnym miasteczku na Wybrzeżu.
Pewnego razu powiadomiona przez sprzątaczkę policja odnajduje ciało nieżyjącego od kilku godzin burmistrza. Wszystko wskazuje na to, że Jan Tarnawski skutecznie targnął się na swoje życie, wieszając się we własnym domu. Zastanawiające jest jednak to, że do tragedii doszło tuż przed wyborami samorządowymi. Czy ktoś przyczynił się do nagłej śmierci burmistrza? Jakie były motywy ewentualnego zabójstwa? Odpowiedzi na te pytanie próbuje rozwikłać miejscowy inspektor Tomasz Miller. Pojawiają się jednak naciski z prokuratury, żeby jak najszybciej zamknąć prowadzone śledztwo. Czy śledczy podda się naciskom miejscowej władzy? Czy prawdziwa przyczyna śmierci burmistrza zostanie ujawniona, a ewentualni sprawcy ujęci? Tego można dowiedzieć się z dołączonego nagrania słuchowiska.

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery – w listopadzie 1987. W 2017 roku "Teatrzyk Zielone Oko" powrócił na stałe do ramówki Trójki.

"Śmierć burmistrza"

Autor – Wojciech Fułek
Reżyser – Jan Warenycia
Realizacja – Grzegorz Rutkowski, Jarosław Regulski
Opracowanie muzyczne – Marian Szałkowski

Wystąpili:

Leon Charewicz – inspektor Tomasz Miller
Dorota Landowska – prokurator Jola
Zbigniew Konopka – posterunkowy
Katarzyna Tatarak – żona Tarnawskiego
Izabela Dąbrowska – sprzątaczka
Marcin Troński – Mocny
Andrzej Mastalerz – notariusz

***

Słuchowisko "Śmierć burmistrza" wyemitowaliśmy w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. o godz. 21.05.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

Polecane