W Szczebrzeszynie Trójka brzmiała w trzcinie, czyli Program 3 na Festiwalu Stolica Języka Polskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W Szczebrzeszynie Trójka brzmiała w trzcinie, czyli Program 3 na Festiwalu Stolica Języka Polskiego
Festiwal Stolica Języka PolskiegoFoto: mat. promocyjne

W dniach od 6 do 12 sierpnia w Szczebrzeszynie odbyła się - już po raz trzeci - Festiwal Stolica Języka Polskiego. Z tej okazji Trójka, patron medialny imprezy, obszernie relacjonowała na swojej antenie najważniejsze wydarzenia tej wakacyjnej imprezy poświęconej literaturze i kulturze słowa.

Posłuchaj

Justyna Sobolewska o Festiwalu Stolica Języka Polskiego (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Hasło trzeciej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego to "Cała nadzieja w literaturze", a patronami imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz. Wybór ten został zainspirowany ich wieloletnią, bogatą korespondencją wydaną w 2016 roku w książce pt. "Najlepiej w życiu ma Twój kot". - Jest ona przyczynkiem do stworzenia programu mówiącego o międzyludzkiej komunikacji i pochyleniem się nad jej obecną kondycją, kształtem oraz współczesnymi zmianami w sposobie i formach jej prowadzenia - piszą organizatorzy, którzy przygotowali bogaty program spotkań, dyskusji i imprez towarzyszących - zarówno dla dorosłych, jak młodszych czytelników.

To właśnie tej drugiej grupie (oraz oczywiście rodzicom) poświęcone było specjalne, festiwalowo-plenerowe wydanie autorskiej audycji Katarzyny Stoparczyk "Zagadkowa niedziela" w niedzielę 6 sierpnia.

Relacje z festiwalu - autorstwa Jana Niebudka - nadaliśmy również we wtorek 8 sierpnia i w czwartek 10 sierpnia w audycjach "Do południa" (godz. 9.00-12.00) oraz w piątek 11 sierpnia w "Co w mowie piszczy" prof. Katarzyny Kłosińskiej ("Zapraszamy do Trójki", godz. 16.00-19.00). Na finał - podsumowanie imprezy w specjalnym, plenerowym wydaniu "Radiowego domu kultury" Agnieszki Szydłowskiej ze Szczebrzeszyna (sobota 12 sierpnia, godz. 13.00-15.00).

Trójka była patronem medialnym Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Polecane