Edward Norton na Transatlantyk Festival

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Edward Norton na Transatlantyk Festival
Edward NortonFoto: LaCameraChiara/shutterstock.com

- Praktycznie rzecz biorąc, byłem już kiedyś w Polsce. Podczas zdjęć do "Grand Budapest Hotel", Wes Anderson lubił zabierać nas przez most w Görlitz na polską stronę - mówił Edward Norton w trakcie swojej pierwszej oficjalnej wizyty w naszym kraju.

Posłuchaj

Ryszard Jaźwiński rozmawia m.in. o wizycie Edwarda Nortona w Polsce (Trójkowo, filmowo/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Edward Norton rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem, kiedy to zaczął uczęszczać na zajęcia teatralne dla pięciolatków. Jego rodzice dbali o to, by on i jego rodzeństwo obcowali z kulturą. Więcej na temat początków kariery i najsłynniejszych ról aktora można usłyszeć w załączonym nagraniu audycji.

W audycji Ryszard Jaźwiński rozmawiał także z Grzegorzem Pieńkowskim o Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu i z Pawłem Adamskim o Kinie Letnim w Sopocie, Giżycku i Zakopanem. Wysłuchać też można rozmowy z Dorotą Karaś o jej książce na temat Zbigniewa Cybulskiegto. Oprócz tego, tradycyjnie, aktualności i muzyka filmowa. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Grzegorz Pieńkowski (filmoznawca, przewodniczący Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych), Paweł Adamski (organizator Kina Letniego w Sopocie, Giżycku i Zakopanem), Dorota Karaś (autorka książki "Cybulski. Podwójne salto")
Data emisji: 6.08.2017
Godzina emisji: 20.04

ml/czaj

Polecane