"Skok" Jerzego Janusza Fąfary, czyli sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Skok" Jerzego Janusza Fąfary, czyli sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko
Krzysztof BanaszykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak zwykle w przypadku premier Teatrzyku Zielone Oko, które grane są na żywo przed publicznością zgromadzoną w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz transmitowane na antenie Trójki, zarówno widzowie, jak i słuchacze mogli podziwiać znakomitą obsadę aktorską.

Posłuchaj

"Skok" Jerzego Janusza Fąfary, czyli sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko (Scena Teatralna Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Tekst Jerzego Janusza Fąfary w reżyserii Janusza Kukuły - dyrektora i głównego reżysera Teatru Polskiego Radia - zaprezentowali przy Myśliwieckiej 3/5/7: Krzysztof Banaszyk (Bardini), Izabella Bukowska (Natalia), Milena Suszyńska (Anka), Otar Saralidze (Kornel), Przemysław Wyszyński (Antoni), Zuzanna Pawlak (Agnieszka), Maksymilian Michasiów (Młody Porucznik) i Marcin Troński (Starszy Kunicki). Realizacja akustyczna: Grzegorz Rutkowski, muzyka: Jakub Stankiewicz.

Jerzy J. Fąfara (ur. w 1956 roku w Rzeszowie) jest poetą, prozaikiem, autorem słuchowisk, wydawcą. Publikował tomiki wierszy, opowiadania, powieści radiowe. Słuchowisko "Rzeka" przyniosło mu I nagrodę za scenariusz na Festiwalu Teatru PR i Teatru TVP Dwa Teatry - Sopot 2003. A słuchowisko "Brzytwy Kata Sellingera" w reżyserii Henryka Rozena zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2004 i dotarło do ścisłego finału Festiwalu Prix Europa Berlin 2004.

Jerzy J. Fąfara jest także laureatem tegorocznego XVII Festiwalu Dwa Teatry. Otrzymał Nagrodę im. Ireny i Tadeusza Byrskich za słuchowisko pt. "A był wśród nich jeden Samarytanin", zgłoszone przez Radio Rzeszów.

***

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery - w listopadzie 1987. W 2017 roku Teatrzyk Zielone Oko powrócił na stałe do ramówki Trójki.

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej 30.07.2017 r. zagrano "na żywo" i z udziałem publiczności słuchowisko "Skok" Jerzego Janusza Fąfary - w reżyserii Janusza Kukuły i ze znakomitą obsadą aktorską.

Lipcowa premiera w TZO była czwartą transmitowaną w tym roku ze wspomnianego studia i drugą wyreżyserowaną przez Janusza Kukułę. Rozmowę z reżyserem, zarazem dyrektorem Teatru Polskiego Radia przedstawiliśmy w MBK.

"Skok" - 30.07.2017 - godz. 21.05
Autor: Jerzy J. Fąfara
Reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Kuba Stankiewicz

Występują:
Krzysztof Banaszyk - komisarz
Izabella Bukowska - dziewczyna ofiary
Milena Suszyńska - siostra ofiary
Krzysztof Szczepaniak - młody pisarz
Otar Salaridze - chłopak z garsoniery na przeciwko hotelu
Zuzanna Pawlak - jego dziewczyna
Maksymilian Michasiuk - młody porucznik
Marcin Troński - biznesmen

Audycja powstaje we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

Sierpniowy Teatrzyk Zielone Oko - 25 sierpnia.

Polecane