Zwieńczenie trylogii "Planety Małp"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zwieńczenie trylogii "Planety Małp"
Zdj. ilustracyjneFoto: emin kuliyev/shutterstock.com

"Wojna o Planetę Małp" kończy w serii pewien etap. Czym zaskakuje, na co warto zwrócić uwagę? Odpowiadają Katarzyna Borowiecka i jej gość.

Posłuchaj

Katarzyna Borowiecka i Michał Walkiewicz o filmie "Wojna o Planetę Małp" (ABC popkultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Małpą grupę mogliśmy obejrzeć pierwszy raz w 1968 roku, gdy grany przez Charltona Hestona astronauta trafił na odmienioną Ziemię, rządzoną przez ten gatunek. Film doczekał się czterech sequeli i remake'u z 2001 roku. Teraz widzowie mogą oglądać nową trylogię, której zwieńczeniem jest "Wojna o Planetę Małp".

"Planeta Małp" to seria niezwykle popularna. Co odróżnia najnowsze trzy filmy od wcześniejszych? - Twórcy mówią, że to trylogia prequeli pierwszego filmu. Myślę, że nie ma to znaczenia, funkcjonują jako samodzielne byty - mówi Michał Walkiewicz, krytyk filmowy.

Nasz gość szczególną uwagę zwraca na odtwórcę głównej roli - Andyego Serkisa. - W postaciach, które gra - mimo że są one generowane komputerowo, jak małpa Ceasar i Gollum z "Władcy Pierścieni" - jest więcej ekspresji niż u tuzina aktorów szekspirowskich - dodaje. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Michał Walkiewicz (krytyk filmowy, Filmweb.pl)
Data emisji: 27.07.2017
Godzina emisji: 09.51

ml/mk

Polecane