Globalny fenomen "Despacito"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Globalny fenomen "Despacito"
Flaga PortorykoFoto: Pixabay/Lenaeriksson

"Despacito" jest utworem niezwykłym. Nie ze względu na walory artystyczne, ale raczej z powodu zamieszania, które wokół niego powstało.

Posłuchaj

Jan Niebudek opowiada o fenomenie piosenki "Despacito"
+
Dodaj do playlisty
+

Piosenka Luisa Fonsi i Daddy Yankee - obaj pochodzą z Portoryko - jest obecnie najczęściej słuchanym nagraniem w serwisie YouTube, a sam jej tytuł należy już do najczęściej wyszukiwanych fraz w przeglądarkach internetowych. W wywiadzie dla dziennika "El País" Luis Fonsi podkreślał, że najważniejsze w jego utworze jest to, że emanuje z niego radość i że popycha on ludzi do tańca.

"Despacito" to utwór reprezentujący reggaeton, ale na tle innych utworów z tego gatunku, jest dość wyjątkowy. Wygładzony i bardziej "radio friendly", wydaje się być dla reggaetonu zwiastunem zmian, które zaszły w ostatnich latach w hip-hopie - stylu, który wszedł na stałe do muzyki popularnej i dzięki temu zdobywa nowych słuchaczy.

Gdzie "Despacito" zostało zabronione? Jakie są komentarze świata hiszpańskojęzycznego? Tego dowiedzieć się można z nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Data emisji:
26.07.2017
Godzina emisji: 9.46

ml/mk

Polecane