"60 minut na godzinę" - najpiękniejszy czas życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"60 minut na godzinę" - najpiękniejszy czas życia
Marcin WolskiFoto: PR

Tym razem w audycji "Cogito ergo..." gościem Macieja Pawlickiego był satyryk, scenarzysta - Marcin Wolski. 22 lipca obchodził 70. urodziny.

Posłuchaj

Rozmowa Macieja Pawlickiego z Marcinem Wolskim (Cogito ergo.../Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Do pracy [w Trójce] zostałem przyjęty jesienią 1969 roku. To było radio nieprawdopodobnych indywidualności w każdej dziedzinie. Może dlatego, że powstawało całkowicie spontanicznie. To nie był okres castingów. "Castingerem" było życie. Do tego programu, który powstawał nagle i rozrastał się na zasadzie wybuchu supernowej, przyjmowano po prostu ludzi zdolnych i niezwykłych - wspominał Marcin Wolski. - Trójka wówczas powstawała na wariackich papierach - dodał.

Marcin Wolski - satyryk, scenarzysta, menedżer, współautor formuły radiowej Trójki w latach 70. w legendarnej audycji "60 minut na godzinę". Maciej Pawlicki tak oto zapowiadał audycję: - 22 lipca to dzień 70. urodzin Marcina, zatem czas na wspomnienia i porównanie satyry sprzed czterech dekad z satyrą dzisiejszą. Będzie też rozmowa o wyzwaniach współczesności, dzisiejszych szansach Polski i Europy oraz muzyka na żywo - fragmenty musicalu "Agent dołu" autorstwa Zbigniewa Łapińskiego.

Marcin Wolski opowiadał także o samotności, miłości do ojczyzny i planach zawodowych.

Był to 11 odcinek spotkań w ramach autorskiego, emitowanego raz w miesiącu cyklu Macieja Pawlickiego "Cogito ergo…" - pogłębionych rozmów z postaciami ze świata m.in. kultury i nauki na temat spraw najważniejszych, ale też otaczającej nas codzienności. Do tej pory gośćmi dziennikarza byli: Elżbieta Cherezińska, Krzesimir Dębski, Ryszard Legutko, Piotr Liroy-Marzec, Halina Łabonarska, Włodek Pawlik, Jan Pietrzak, Jan Polkowski, Krzysztof Zanussi i Jerzy Grunwald.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Marcin Wolski (satyryk, scenarzysta, menadżer)
Data emisji: 22.07.2017
Godzina emisji:
15.07

czaj/ag

 

Polecane