Jesienna ramówka Trójki
2009-08-26, 14:08 | aktualizacja 2009-08-26, 14:08
Po kilku latach nieobecności wraca na antenę audycja "To był dzień", emisja od poniedziałku do piątku w godz. 23.00-23.15. Program prowadzą na przemian Damian Kwiek i Marcin Zaborski.
Program, w ciągu 15 minut, będzie podsumowywał najważniejsze wydarzenia dnia. Poza politycznymi, społecznymi i gospodarczymi informacjami z kraju i ze świata - w audycji pojawi się też serwis sportowy. Istotnym punktem podsumowania będzie rozmowa z komentatorem (politologiem lub dziennikarzem). Program zamknie zapowiedź pierwszych stron gazet następnego dnia.
Kolejny powrót audycji. W poniedziałki o 22.05-23.00 "Manniak po ciemku", czyli autorski wybór Wojciecha Manna najlepszych nagrań bluesowych i rockowych.
Nowość: "Trójkowy Znak Jakości". Dwugodzinne pasmo w piątki godz.12.05-14.00, którego gospodarzem będzie Jerzy Sosnowski. Audycja poszukująca młodych talentów z różnych dziedzin, od muzyki, przez literaturę, film, teatr, po sztuki plastyczne. Audycja z udziałem dziennikarzy Programu 3 specjalizujących się w różnych dziedzinach kultury, którzy będą się dzielić ze słuchaczami swoimi fascynacjami, odkryciami i przeczuciami, karier wartościowych a nieznanych jeszcze szerzej talentów.
"Wolna amerykanka" - soboty godz.15.05-16.00. Przez cały tydzień zbieramy materiały reporterskie dotyczące najbardziej poruszających opinię publiczną wydarzeń.W sobotnie popołudnia Wojciech Zimiński przypomina je słuchaczom i zachęca do komentowania: telefonicznie, mailowo, sms-owo.
"Jestem feministą" - niedziele godz.19.05-20.00.
- Czy potrzeba odwagi, by tak powiedzieć?
- A może to głos rozsądku?
Oto jeden tylko przykład: uczeni zbadali to, jakimi przywódcami są kobiety. Okazuje się, że – statystycznie rzecz biorąc – dokładnie takimi samymi, jak mężczyźni. Co z tego wynika? Jeden z narzucających się wniosków jest taki: marnujemy olbrzymi potencjał. Nierówność i dyskryminacja są powszechne tak bardzo, że prawie ich nie zauważamy.
Jak wyglądałby świat, w którym kobiety mają więcej do powiedzenia niż miały – mają - do tej pory?
To mniej więcej wiadomo: istnieją takie kraje, w których potrzeby kobiet mogą się w pełni realizować.
Jak jest w Polsce? Jak mogłoby być?
O tym będziemy rozmawiać w tym programie.
Zapraszam,
Dariusz Bugalski