Festiwale filmowe. Co przyniesie lipiec?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwale filmowe. Co przyniesie lipiec?
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych AnimatorFoto: Piotr Biedliński

Kinomani planujący tegoroczne urlopy powinni prześledzić kalendarz festiwali filmowych w Polsce. W samym lipcu odbędą się trzy istotne imprezy, a ich oferta w porównaniu z latami ubiegłymi jest jeszcze bardziej interesująca.

Posłuchaj

Audycja o festiwalach filmowych w Polsce w lipcu 2017 (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

W dniach 7-13 lipca odbywa się 10. edycja poznańskiego międzynarodowego festiwalu Animator. Tegorocznym motywem przewodnim jest animacja i polityka. W nawiązaniu do tego hasła odbędą się konferencje i pokazy specjalne. Sam festiwal zakończy się częścią konkursową, która w tym roku nabiera dodatkowego znaczenia. - Od tego roku jesteśmy festiwalem kwalifikującym do Oscarów, tak się zbiegło z jubileuszem - mówi Marcin Giżycki, dyrektor festiwalu.

Z kolei w Sopocie trwa 17. Sopot Film Festival. W dniach 8-16 lipca można będzie zapoznać się na przykład z filmami Rumuńskiej Nowej Fali, czy współczesnym kinem norweskim. Więcej o festiwalu opowiada w audycji Michał Grubman, dyrektor SFF.

Również w Łodzi święto kina. Między 14 a 21 lipca odbywa się Festiwal Transatlantyk. O nowościach w formule i wizycie znakomitych gości można posłuchać w rozmowie z Joanną Łapińską, dyrektorem programowym imprezy.

Odbiegając na chwilę od imprez w Polsce, na festiwalu w Karlovych Varach nagrodę za najlepszą rolę żeńską otrzymały wspólnie Jowita Budnik i Eliane Umuhire za role w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Polską premierę filmu zaplanowano na 22 września.


Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Marcin Giżycki (dyrektor festiwalu Animator), Michał Grubman (dyrektor Sopot Film Festival), Joanna Łapińska (dyrektor programowy Festiwalu Transatlantyk)
Data emisji: 9.07.2017
Godzina emisji: 20.05

ml/mk

Polecane