Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa?
Prezydent Donald Trump na pl. Krasińskich w WarszawieFoto: PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK

–  Zaryzykuję stwierdzenie, że obserwujemy proces dojrzewania Donalda Trumpa do roli jednego z międzynarodowych przywódców – mówi w Trójce dr Olaf Osica, politolog i ekspert ds. zagranicznych.

Posłuchaj

Jakich kształtów nabiera polityka międzynarodowa Donalda Trumpa? (Raport o stanie świata/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gość audycji "Raport o stanie świata" odpowiada na pytanie o to, jakich kształtów nabiera polityka zagraniczna prowadzona przez prezydenta USA. – Mam wrażenie, że Trump rezygnuje z bardzo mocnej polityki i jak każdy prezydent Stanów Zjednoczonych zaczyna współpracować i negocjować. To jest jedyny sposób na to, żeby posuwać sprawy do przodu – zaznacza politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Dariusza Rosiaka z dr. Olafem Osicą, który w Trójkowej audycji komentuje wizytę prezydenta Trumpa w Polsce i jego obecność na szczycie G20. Odnosi się też do polityki przywódcy USA wobec Rosji i Unii Europejskiej.

Podczas audycji łączymy się z korespondentami Polskiego Radia, którzy mówią, jak wizyta Donalda Trumpa w Warszawie i wydarzenia szczytu G20 były komentowane w europejskich i światowych mediach.

Ponadto w audycji:

  • Turcja maszeruje przeciwko prezydentowi Erdoganowi - rozmowa z pisarką Ece Temelkuran.
  • Chiński lotniskowiec przypływa do Hong Kongu. To pokaz siły w obliczu narastających różnic między Chinami a USA?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autor materiału: Marcin Gutowski
Goście: dr Olaf Osica (politolog, ekspert ds. zagranicznych), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Rafał Tomański (korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Chinach), Ece Temelkuran (turecka pisarka i publicystka)
Data emisji: 8.07.2017
Godzina emisji: 15.07

iwo

Polecane